اجتماعیاخبار

آخرین جزییات حادثه منجر به فوت ۲ کودک در آبشار شیرآباد رامیان

فرماندار رامیان گفت: حادثه روز گذشته سقوط سنگ به دلیل فرسایش خاک در ارتفاع اول آبشار شیرآباد شهر خان‌ببین این شهرستان ۲ کشته و چهار مجروح برجای گذاشت که بر اساس آخرین پیگیری‌ها حال مصدومان مساعد است.

مهدی استیری روز دوشنبه در گفت و گویی اظهارداشت: در این حادثه که روز گذشته در آبشار شیرآباد رخ داد ۲ کودک سه و ۹ ساله به دلیل شدت ضربه ناشی از سقوط سنگ در محل جان باختند و مصدومان هم توسط نیروهای امدادی و اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی علت این حادثه را طبیعی اعلام کرد و از مردم و گردشگران خواست در زمان حضور و گردش در آبشار شیرآباد حتما در محل‌های تعبیه شده توسط شهرداری مستقر شوند و از حرکت در دامنه آبشار و لبه صخره و نقاطی که احتمال افتادن سنگ وجود دارد پرهیز کنند.

فرماندار رامیان بیان کرد: این حادثه و نگرانی از سقوط سنگ باعث شد تا به اداره راه توصیه کنیم از مسیر کوهستانی اولنگ که روستاهای زیادی از آن تردد می‌کنند و احتمال ریزش سنگ درآن وجود دارد بازدید کرده و با انجام عملیات ویژه در نقاط حساس سنگ‌های خطر آفرین را تثبیت کرده و یا به مناطق پایین‌دست انتقال دهند.

آبشار شیرآباد از جمله آبشارهای طبیعی رامیان است که در بوستان جنگلی زیبایی به همین نام واقع است، این آبشار و بوستان آن در فاصله ۶ کیلومتری جنوب جاده بین المللی شمال – مشهد قرار دارند.

آخرین جزییات حادثه منجر به فوت ۲ کودک در آبشار شیرآباد رامیان
 چشمه گل رامیان

استیری همچنین با اشاره به موارد غرق شدگی در سال‌های قبل در چشمه گل رامیان، گفت: نشست سه جانبه با روساس ادارات آب منطقه‌ای، منابع طبیعی و میراث فرهنگی برای واگذاری این منطقه گردشگری به بخش خصوصی برای ساماندهی آن شامل حصارکشی و استقرار غریق نجات و سایر زیرساخت‌ها برگزار شد. 

گل رامیان یکی از عمیق‌ترین و سردترین چشمه‌های آب جهان به شمار می‌رود که عمق آن بین ۴۰ تا ۸۰ متر است، این چشمه طبیعی که در ارتفاع ۳۲۰ متری از سطح دریا قرار دارد، ۹۰ متر طول و ۸۰ متر عرض و مساحت آن نیز ۷۲۰ متر مربع است.

شهرستان رامیان حدود ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد که در چهار نقطه شهری شامل “رامیان، دلند، خان ببین و تاتار علیا” و ۶۳ پارچه آبادی در گستره ۷۸۰ کیلومتر مربع و در دامنه رشته کوه البرز شرقی زندگی می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا