اخباراقتصادسیاسی

آماده همکاری مشترک با ایران در صنعت خودروسازی هستیم

 معاون نخست وزیر و وزیر صنایع و تجارت جمهوری تاتارستان از آمادگی برای همکاری مشترک با ایران در حوزه صنعت خودروسازی خبر داد و گفت: ما مشتاق افزایش تجارت بین دو کشور هستیم.

آلک کاریچنکو عصر امروز دوشنبه ۳۱ مرداد در جلسه جمع بندی مذاکره هیأت تجاری جمهوری تاتارستان با استان گلستان که با حضور استاندار گلستان برگزار شد، اظهار کرد: حجم مبادلات جمهوری تاتارستان و ایران طی چند ماه اخیر افزایش پیدا کرده و مناطق مختلف روسیه هم علاقمند به افزایش این ارتباط و اقدامات مشترک با ایران هستند.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین شرکت‌های تامین انرژی جمهوری تاتارستان امروز قرارداد بزرگی را برای صادرات ژنراتورهای تولید برق از ایران به تاتارستان امضاء خواهد کرد، افزود: دیروز و امروز بازدیدهای بسیار خوبی را از ظرفیت‌های تجاری، اقتصادی، تولیدی در بخش‌های مختلف داشتیم و از نگاه ما گلستان یک استان توانمند است.

معاون نخست وزیر و وزیر صنایع و تجارت جمهوری تاتارستان از آمادگی برای همکاری مشترک با ایران در حوزه صنعت خودروسازی خبر داد و یادآور شد: ما از صنعت خودروسازی ایران بازدید کردیم و در این حوزه آگاهی داریم و می‌توانیم همکاری‌های مشترکی را در این عرصه با همدیگر داشته باشیم.

کارچینکو با اشاره به اینکه در روند توسعه همکاری‌ها توسعه ناوگان حمل و نقل بسیار مهم است، تأکید کرد: در این عرصه اقدامات مشترک مهمی را می‌توانیم انجام دهیم.

وی با بیان اینکه به نظر من یکی از اقتصادی‌ترین روش‌های حمل و نقل بین ایران و تاتارستان می‌تواند ظرفیت آبی و دریایی باشد، خاطرنشان کرد: ما مذاکراتی را با شرکت‌های کشتی‌سازی و بانک‌ها داشتیم و قول حمایت‌هایی را در این عرصه و افزایش ناوگان دریایی گرفته‌ایم.

معاون نخست وزیر و وزیر صنایع و تجارت جمهوری تاتارستان با بیان اینکه ما مشتاق افزایش تجارت بین دو کشور هستیم، تصریح کرد: معتقدم تا زمان فعال شدن ناوگان دریایی، مسیر راه‌آهن و حمل و نقل زمینی می‌تواند بهترین مسیر برای افزایش حجم مبادلات تجاری و واردات و صادرات بین دو کشور باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا