اجتماعیاخبار

اجرای طرح پرورش گیاهان دارویی در مدارس گرگان

 معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی گلستان با اشاره به اینکه گلستان منطقه‌ای کشاورزی است، گفت: با توسعه این کشت و آموزش آن از سنین پایین به فرزندان، فرصتی برای کار گروهی و بالا بردن مهارت‌های زندگی برای آنها فراهم می‌شود.

یه گزارش مردم گلستان،محسن قلی‌پور امروز (۲۳ اسفند ماه) در مراسم کاشت گیاهان دارویی که در دبستان شهید گرایلی هاشم‌آباد، با حضور مجتبی رستگار، معاون پرورشی آموزش و پرورش گرگان و معاون آموزش ابتدایی شهرستان گرگان و جمعی از دانش‌آموزان این مدرسه برگزار شد، با اشاره به تغییر سبک زندگی و مهارت‌آموزی در حوزه گیاهان دارویی، گفت: از جمله هدف‌های این طرح، افزایش مهارت‌های زندگی کودکان مانند مسؤولیت‌پذیری و تفکر خلاق، بالا بردن هوش مالی و شغلی، کاهش آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان و آشنایی دانش‌آموزان ابتدایی با مسیر کاشت داشت و برداشت گیاهان دارویی است.

وی با اشاره به خواص و اهمیت توسعه کشت گیاهان دارویی و با توجه به ظرفیت بالای مدارس، بیان کرد: در این طرح، باغچه‌های مدرسه برای کاشت و مراقبت از گیاهان دارویی به دانش‌آموزان واگذار شده است.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان گلستان با تاکید بر اینکه اجرای این طرح می‌تواند برای دانش‌آموزان و آینده‌ آنها دستاوردهای خوب و چشمگیری داشته باشد، اظهار کرد: دانش‌آموزان ضمن پرورش گیاهان دارویی در مدرسه، احساس مسؤولیت‌پذیری و مراقبت کردن از محیط زیست را آموزش می‌بینند.

قلی‌پور با بیان اهمیت آگاهی دادن به دانش‌آموزان در چنین زمینه‌هایی، گفت: گلستان، منطقه‌ای کشاورزی است، با توسعه این کشت و آموزش آن از سنین پایین به فرزندان هم علم آن‌ها افزایش می‌یابد و هم فرصتی برای کار گروهی و تقسیم کار بین دانش‌آموزان و بالا بردن مهارت‌های زندگی برای آنها فراهم می‌شود.

در این جلسه معاون پرورشی آموزش و پرورش گرگان و معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش این شهرستان به ارائه مطالبی در زمینه اهمیت اجرای این طرح از سنین پایین برای دانش‌آموزان پرداخت و گیاهان دارویی توسط دانش‌آموزان در قسمتی از باغچه حیاط مدرسه کاشته شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا