اجتماعیاخبار

اختصاص ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات برای مرمت بافت‌های تاریخی در گلستان

مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان گفت: امسال ۱۸ میلیارد تومان خط اعتباری برای پرداخت تسهیلات احیا و مرمت بافت‌های تاریخی در گرگان و گمیشان در نظر گرفته شده است.

حسن پهلوری امروز یکشنبه ۱۷ مردادماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: یکی از اقدامات ارزشمند این صندوق که نتیجه آن تا سالیان آینده بر جای خواهد ماند، پرداخت تسهیلات برای احیا و مرمت بافت‌های تاریخی است. در این راستا سال گذشته به ۱۵ طرح مجموعاً مبلغ ۹ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه امسال ۱۸ میلیارد تومان برای این کار در نظر گرفته شده است، افزود: سقف این تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیارد تومان و بازپرداخت آن ۶ تا ۷ ساله است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان در ادامه خاطرنشان کرد: این صندوق تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به ۱۳۱۰ طرح در استان پرداخت کرده است.

پهلوری با اشاره به اینکه با اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال ۲۰۵۰ نفر فراهم شد، گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده با جهاد کشاورزی استان، با پرداخت تسهیلات از ۲۲۰ طرح حوزه کشاورزی در بخش گلخانه، دام، زنبورداری، پرورش ماهی و غیره حمایت شد.

پهلوری گفت: پرداخت ۸ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های کارآفرینی در مناطق روستایی و حاشیه شهرها با معرفی بسیج سازندگی را در دستور کار داریم.

وی تصریح کرد: صندوق‌های خرد محلی با مشارکت جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و بسیج سازندگی که عموماً اعضای آن زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار هستند، شکل گرفته و بدون ضامن به این افراد تسهیلات پرداخت می‌شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید گلستان تصریح کرد: با راه‌اندازی شعبه گالیکش در آینده نزدیک، تمامی شهرستان‌های استان دارای شعبه صندوق کارآفرینی امید می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا