اخباراقتصاد

اخذمجوز احداث تله‌کابین علی‌آبادکتول

 شهردار علی آباد کتول از پایان مراحل اداری اخذ مجوز تله کابین این شهرستان خبر داد و گفت: به زودی عملیات اجرایی این پروژه مهم استانی با اعتبار اولیه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

 ابوذر اسفندیاری پور عصر امروز یکشنبه ۲۶ فروردین در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهار کرد: بودجه ۱۴۰۲ علی آباد کتول ۲۱۰ میلیارد بود که ۱۳۵ میلبارد تومان تحقق یافت و نسبت جاری و عمرانی پنجاه – پنجاه بود.

وی با بیان اینکه بدهی قطعی شهرداری در پایان ۱۴۰۲ حدود ۱۵ میلیارد تومان بود، گفت: بودجه امسال ۲۲۸ میلیارد تومان است که ۴۹ درصد عمرانی و ۵۱ درصد امور جاری شهرداری که ۶۸ درصد نسبت به بودجه تحقق یافته سال گذشته شهرداری رشد یافته است.

شهردار علی‌آباد کتول با اشاره به اینکه در سال جدید۱۰ میلیارد اعتبار برای روشنایی این شهرستان درنظر گرفته شده است، افزود: برای آسفالت معابر شهری  این شهرستان ۱۵۰۰ تن قیر در نظر گرفته‌ایم.

این مقام مسئول در خصوص روند اجرای پروژه تله کابین علی آباد کتول توضیح داد: مجوزهای لازم احداث تله‌کابین اخذ شده و روند عقد قرارداد احداث تله‌کابین علی‌آبادکتول با سرمایه‌گذار بخش خصوصی در مراحل پایانی بوده و بزودی شاهد عملیات اجرایی این پروژه شاخص استانی هستیم.

اسفندیاری‌پور ادامه داد: با توجه به پیگیری‌های ملی، استانی و شهرستانی و برگزاری جلسات مختلف، مجوزهای لازم زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی در راستای احداث تله‌کابین اخذ شده و با توجه به توافق‌های انجام شده بین شهرداری و شرکت سرمایه‌گذار در ۱۸ شهریورماه سال گذشته، روند عقد قرارداد احداث تله‌کابین و عملیات اجرایی این پروژه شاخص با سرمایه‌گذار بخش خصوصی مراحل پایانی خود را می‌گذراند.

وی با تاکید اینکه به زودی عملیات اجرایی این پروژه مهم استانی با اعتبار اولیه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان آغاز می‌شود، تصریح کرد: همه بندهای این توافقنامه با سرمایه‌گذار بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفته و آنچه در این پروژه برای ما بسیار مهم بوده و اولویت دارد، مباحث زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی است که باید به طور کامل رعایت و اجرا شود.

شهردار علی آباد کتول تعریض محور اصلی شهر علی آباد کتول با اعتبار هفت میلیارد تومان را از اولویت های شهرداری این شهرستان برشمرد و اضافه کرد: به منظور کسب درآمد پایدار پروژه دو منظوره کردن جایگاه سوخت در این شهر انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا