اجتماعیاخبار

استان گلستان مشکل جدی آب شرب دارد و دادگاه جای خوبی برای حل اختلافات نیست

دکتر هادی حق‌شناس استاندار پیشین استان گلستان با خبرنگار پایگاه خبری مردم گلستان در خصوص نحوه ارتباط با اصحاب رسانه در دوران مسئولیت خود و همچنین مشکلات آب شرب مصاحبه‌ای داشت

شکایت اخیر رییس اداره منابع آب کلاله از خبرنگاران بهانه ای شد تا خبرنگار این پایگاه به سراغ دکتر حق شناس استاندار سابق گلستان برود.

ابتدا از دکتر حق‌شناس درباره شیوه ارتباط با اصحاب رسانه و اهمیت جایگاه خبرنگاران در دوران استانداری خودش پرسیدیم.

دکتر حق شناس در پاسخ گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه پل ارتباطی میان مردم و دست‌اندرکاران اجرایی هستند که مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را بیان می‌کنند. وی ادامه داد: مراجع رسمی اخبار (آسیب‌ها) را منعکس نمی‌کنند، شما سیل مشهد را ببینید که مدیر بحران می‌گفت آبگرفتگی است. اگر رسانه‌ نبود، برخوردی هم صورت نمی‌گرفت. مطبوعات نعمت هستند و بدون اینکه حقوقی بگیرند برای کشور کار می‌کنند. همواره به مدیران خود تاکید می‌کردم که شکایتی از خبرنگاران نکنند و حاشیه‌ها در هر حیطه شغلی وجود دارد، اما این دلیلی برای نادیده گرفتن این برکت نیست.
این چهره سیاسی افزود: در زمان بنده کمتر شکایت اتفاق می‌افتاد و اگر موردی بود میگفتم بروند مسئله را حل و گفتگو کنند و همان رسانه آن را جبران می‌کند. اصل بر این است که رسانه‌ها رسالت خود را انجام بدهند و فکر میکنم کمترین شکایت در دوران بنده بود.
وی درباره مشکل آب شرب استان گلستان و نشر اخبار مربوط به آن گفت: گرگان و کرمان دو مرکز استانی هستند که آب آنها از سد تامین نمی‌شود. سد شصت کلا به همین منظور ساخته شد و همچنین سد نرماب برای کشاورزی و استفاده شرب هست. تا زمان بنده هزار میلیارد تومان هزینه شد، اما شبکه انتقال آن باید بعد از بنده ادامه می‌یافت.
آقای حق‌شناس پیرامون نوشتن رسانه‌ها از این مشکل جدی مردم گفتند: وقتی احساس کردم خلیج گرگان درحال خشک شدن است، اصحاب رسانه را با دو اتوبوس به آنجا بردم و گفتم بنویسید که فقط جنوب ریزگرد ندارد، شمال هم اگر خلیج گرگان خشک شود، خواهد داشت. به همین دلیل درباره نوشتن رسانه‌ها نباید تردید کرد و اگر مسئولی ناراحت میشود باید دعوت به گفتگو کرد و دادگاه برای موارد بسیار خاص است. ویژگی کشورهای توسعه‌یافته هم همین اتاق شیشه‌ای که خبرنگاران به وجود آورده‌اند ، می‌باشد.
دکتر حق‌شناس در پاسخ به سوالی درباره توصیه شما به آقای زنگانه استاندار گلستان درباره وضعیت آب خاطر نشان کرد: بارش باران در استان گلستان از میانگین کشوری در مقایسه با دیگر کشورها بیشتر می‌باشد. در زمان دولت قبل دو اقدام بزرگ یعنی ۳۰۰ هزار هکتار آبخیزداری و آب خوان داری صورت گرفت و ادامه آن مهم است. در کنار آن نیز تکمیل سد نرماب و شصت کلا می‌تواند تاحدود زیادی مشکل را حل کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا