اجتماعیاخبار

اشتغال جوانان با همکاری دانشگاه و پارک‌های فناوری پیگیری می‌شود

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: طراحی و اجرای برنامه اشتغال برای جوانان به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی با همکاری دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری از برنامه‌های اصلی سازمان است.

غلامحسین حسینی نیا در نشست با معاونان اظهار داشت: علاوه بر پیگیری و اجرای کارهای خوب قبلی برنامه های جدیدی برای نقش آفرینی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان حلقه اساسی زنجیره ایجاد اشتغال برای جوانان به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی با همکاری دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری طراحی و به مرحله اجرا در می آوریم.

وی افزود: تلاش می کنیم  سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را در مسیر توسعه پایدار کشور به جایگاه واقعی خود برسانیم.

حسینی نیا ادامه داد: در حال حاضر اهمیت نقش سازمان آموش فنی و حرفه ای با رسالت سرمایه گذاری در حوزه نیروی انسانی در مسیر توسعه کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و با بسیج سرمایه عظیم نیروی انسانی سازمان و بهره گیری از منابع ارزشمند موجود، تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم در راستای تحقق وعده های صادقانه دولت به کار می گیریم.

به گفته معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تمام سرمایه های انسانی سازمان و منابع موجود را در مسیر تحقق وعده های دولت بسیج می کنیم.

وی با اشاره به پیگیری رفع مسائل و مشکلات اعتباری و ایجاد رضایت شغلی همکاران به ویژه در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها گفت: برای این منظور پیگیری رفع مسائل و مشکلات بودجه‌ای و اعتباری سازمان و ایجاد رضایت شغلی همکاران به ویژه در سطح استان‌ها و شهرستان ها و تدوین برنامه جامع سازمان در برنامه هفتم توسعه کشور از جمله اولویت‌های سازمان فنی حرفه ای در دوره جدید خواهد بود و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اقدامات خوبی که در حوزه مهارت آموزی صورت گرفته است بر تداوم اجرایی کردن تفاهم نامه های منعقده سازمان با دیگر دستگاه ها به عنوان سرمایه ای ارزشمند تأکید کرد.

معاون وزیر تعاون افزود: بی تردید تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت موضوع آموزش های فنی و حرفه ای و تاکید ریاست محترم جمهور و وزیر محترم بر اهمیت و جایگاه این آموزش ها و همراهی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی سرمایه ارزشمندی برای خدمت با انگیزه و موثر و منتج به نتیجه در مسیر افزایش بهره‌وری ملی و و اشتغال مولد جوانان برای همکاران سازمان خواهد بود .

حسینی نیا ابراز امیدواری کرد: با توکل به خدا و نیت خیر و اخلاص عمل، شاهد گشایش و پیشرفت امور در خدمت گزاری به مردم باشیم.

اسماعیل زارعی کوشا، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سرپرست حوزه وزارتی نیز در نشست مذکور گفت: مسیر طی شده با قوت و کارآمدی بیشتر باید تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به حضور موثر غلامحسین حسینی نیا در دوران مسئولیتش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر توانمندی وی در تلفیق علم و عمل تأکید کرد.

زارعی کوشا افزود: امیدواریم که شاهد توفیقات روز افزون در حوزه آموزش های مهارتی و تغییر نگاه مردم و مسئولان از مدرک گرائی به سمت مهارت آموزی باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا