اجتماعیاخبار

اعتبار ناچیز آبرسانی در گرگان طی ۴ سال اخیر

 شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: در مجموع طی ۴ سال گذشته ۲۶ میلیارد تومان برای شرب گرگان تخصیص وجود داشته که اعتبار ناچیزی بوده است.

سیدمحسن حسینی اظهار کرد: در مهرماه سال گذشته در زمینه شرب گرگان با وزیر نیرو در مجلس جلسه‌ای برگزار شد که مقرر شد شرکت آبفا ۱۰ حلقه چاه برای شرب گرگان احداث کند و تاکنون شرکت آبفا مجوز ۷ حلقه را گرفته و دو حلقه نیز در حال حفاری است.

وی افزود: رایزنی‌ها و پیگیری‌های متعددی با وزارت نیرو توسط نمایندگان مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، استاندار و سازمان برنامه و بودجه، منجر به این شد که در خردادماه امسال ۶۰ میلیارد تومان برای تأمین شرب گرگان در نظر گرفته شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان بیان کرد: تا آخر هفته قبل ابلاغ اعتبار صورت نگرفته بود که طبق رایزنی‌ها در این هفته مقداری اسناد و اوراق گشایش یافته است و با این ۶۰ میلیارد تومان بخش زیادی از طرح آبرسانی به سرانجام می‌رسد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان، حسینی خاطرنشان کرد: ۴ حلقه چاه در سال‌های قبل برای آبرسانی گرگان، حفر شده که به دلیل عدم اعتبار کافی تجهیز کامل نشده بود که تجهیز یک حلقه ر حال انجام است و ۲ حلقه هم در اسفندماه کلنگ زنی شده که یکی در حال تجهیز و یکی در حال لوله‌گذاری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا