اخباراقتصاد

اعتبار ۲۲۰ میلیاردی سفر رییس جمهور رای رامیان/ افتتاح و کلنگ‌زنی ۴۱۵ پروژه عمرانی در هفته دولت

فرماندار شهرستان رامیان در قرارگاه شهید همدانی گفت: در هفته دولت امسال ۴۱۵ پروژه عمرانی و طرح اقتصادی و اشتغالزا با ۱۸۲ میلیارد تومان در رامیان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

مهدی استیری امروز در قرارگاه خبری شهید همدانی با اشاره به اینکه شهرستان رامیان یکی از شهرستانهایی است که در سفر رییس جمهور محترم به استات گلستان اعتبارات خوبی را دریافت کرده است، اظهار کرد: در تلاش هستیم بتوانیم اتفاقات مثبت خوبی را در توسعه شهرستان رقم بزنیم.‌

وی با بیان اینکه در سفر دولت به استان در اسفندماه گذشته ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۲۵ پروژه عمرانی شهرستان اختصاص یافته است، افزود: ۵۱۲ میلیارد تومان نیز تسهیلات قرض الحسنه و بانکی برای شهرستان رامیان پیش بینی شده است.

فرماندار شهرستان رامیان با تاکید بر اینکه در هفته دولت امسال ۴۱۵ پروژه عمرانی و طرح اقتصادی و اشتغالزا با ۱۸۲ میلیارد تومان در رامیان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود، خاطرنشان کرد: از این تعداد، ۷۹ پروژه عمرانی و زیربنایی با ۱۲۳ میلیارد تومان و ۳۳۶ طرح در حوزه اقتصادی و اشتغالزا با ۷۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی ۴۱۱ نفر است.

استیری تصریح کرد: هفته دولت سال گذشته ۱۵۰ پروژه با ۸۴ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۱۳ نفر افتتاح و کلنگ زنی شده بود اما امسال در تعداد پروژه‌ها ۲۷۶ درصد، در میزان اعتبارات ۲۱۷ درصد و در تعداد اشتغال شاهد رشد ۳۶۴ درصدی هستیم.

وی با اصاره به اینکه محور رامیان به سه راهی شاهرود در اولویت کاری ماست، اضافه کرد: در سفر دولت ۱۰ میلیارد تومان برای پروژه مصوب شد که در حال حاضر سه کیلومتر اول این مسیر بهسازی، آسفالت و ایمن سازی شده که در هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان رامیان از افتتاح ساختمان ستاد انتظامی این شهرستان با سه میلیارد تومان اعتبار خبر داد و گفت: مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی با ۸.۵ میلیارد تومان اعتبار و همچنین آب بندان لاله‌باغ با ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار در این هفته به بهره برداری می‌رسد. 

استیری ساخت مخزن ۲ هزارمترمکعبی آب در شهر خان‌ببین با ۹ میلیارد تومان اعتبار، مقاوم سازی و بهسازی بافت روستای پاقلعه رامیان با ۳ میلیارد تومان اعتبار و احداث مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی شهرک صنعتی رامیان  را از دیگر طرح های هفته دولت دانست که در این هفته کلنگ زنی خواهد شد و گفت: در طرح نهضت ملی مسکن سه هکتار زمین در شهر خان‌ببین، ۲.۹ هکتار در رامیان و در شهر تاتار نیز زمین برای ۳۲۱ متقاضی تامین شده اما در شهر دلند هنوز زمین تهیه نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا