اجتماعیاخبار

اعمال محدودیت در شهرهای قرمز گلستان/ ادارات یک ساعت زودتر شروع به کار می‌کنند

استاندار گلستان با اشاره به قرمز شدن وضعیت کرونا در چهار شهر این استان، گفت: در شهرهای قرمز حداکثر یک‌سوم کارمندان در محل کار حاضر خواهند شد و به‌ غیر از مشاغل گروه یک، دیگر مشاغل مجاز به فعالیت نیستند.

هادی حق‌شناس ظهر شنیه ۱۲ تیرماه در حاشیه جلسه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه پیک پنجم کرونا که از استان‌های جنوبی شروع شده، وارد استان ما نیز شده به‌طوری‌که شاهد افزایش تعداد بیماران کرونایی هستیم و همین امر باعث شد که شهرهای گنبدکاووس، علی‌آبادکتول، مینودشت و آزادشهر در وضعیت قرمز قرار بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه تلاش داریم پیک پنجم را با کمترین تلفات پشت سر بگذاریم، افزود: تمامی پروتکل‌هایی که از قبل برای شهرهای قرمز مطرح بود، اعمال خواهد شد.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: نظارت بر تردد از گلستان به استان‌های جنوبی که پیک پنجم در آنها آغاز شده، در پایانه‌های مسافربری تشدید می‌شود.

وی گفت: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به ۷۰ درصد رسیده و میانگین کشوری این عدد ۶۵ درصد است. هر چه رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی‌تر گرفته شود، مشکلات کمتری در مقابله با کرونا خواهیم داشت.

استاندار گلستان در پایان بیان کرد: به منظور مدیریت مصرف برق و آب، از فردا تا پایان تابستان تمامی ادارات دولتی استان یک ساعت زودتر شروع به کار می‌کنند و از آن طرف هم یک ساعت زودتر تعطیل می‌شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا