اجتماعیاخبارحوادثویژه خبری

باران بهاری ۵۰ میلیاردبه ابنیه مراوه تپه خسارت وارد کرد/

سیلاب شب گذشته منطقه راز و جرگلان شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالی با ورود به دو شهرستان کلاله و مراوه تپه به ابنیه ها و تاسیسات این دو شهرستان خسارت وارد کرد.

به گزارش مردم گلستان، فرماندار مراوه تپه در گفتگویی با اشاره به بارش های روز شامگاه جمعه گفت : براثر بارش رگباری شب گذشته باران به میزان ۳۰ تا ۵۲ میلی‌متر در مناطق روستایی و مرزی این شهرستان، جاده روستاهای «آق قلعه، گوگ دره، پست‌دره، بسطام‌دره، دادلی غزنین، مردم‌دره، عطاجان قربانلی، دولت اورلان، شاخلی، آق‌لر» دچار آبگرفتی و انباشت گل و لای شد که با تلاش راهداری پاکسازی شد.

امان‌محمد باشقره افزود: براثر این بارش ها برخی منازل شش روستای «سوزش، قربان پیکار، ساری قمیش، خوجه‌گلدی، قره‌قاشلی و شورجه» از توابع بخش مرکزی واقع در کاسه سد چایلی و طرح کوچ دچار آبگرفتگی شدند که با تلاش نیروهای مردمی از آب تخلیه شدند.

وی ادامه داد : به تاسیسات آب ، برق، گاز و تلفن و برخی اراضی کشاورزی این شهرستان خسارت وارد شد که با تلاش دستگاه های مسئول برق روستاها وصل شد و تلاش برای اتصال آب آشامیدنی، مخابرات و گاز در دست انجام است.

فرماندار مراوه‌تپه گفت : بارش باران در این شهرستان و مناطق بالادست استان خراسان شمالی سبب طغیان رودخانه مرزی اترک شد که هم اکنون شرایط در مراوه‌تپه عادی قرار دارد و مشکل خاصی وجود ندارد کارشناسان در حال برآورد خسارت هستند.

عادل مصدقی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: تعداد ۱۲ پل در مسیر مراوه تپه به بسطام دره و دادلی غزنین آسیب دیدند و یک کیلومتر شانه راه نیز تخریب شد و در مسیر مراوه تپه به قازانقایه و گوگ دره هم تعداد ۵ پل و در محور شلمی نیز ۱ پل آسیب دید.

وی با اشاره به خسارت وارده به تاسیسات افزود: آبشستگی شانه راه، تخریب آسفالت، آسیب پل‌ها و ابنیه فنی بر اثر سیلاب به زیر ساخت‌های جاده ای مراوه تپه خسارت وارده کرد.

مدیرکل راهداری استان مجموع خسارت وارده به تاسیسات زیرساخت مراوه تپه را ۴۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برشمرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا