اخبارمذهبی

بازگشت حجاج بیت‌الله الحرام به گلستان

بازگشت حجاج بیت‌الله الحرام به استان گلستان از روز گذشته و با انجام روزانه سه پرواز آغاز شده و صبح امروز نیز سومین گروه از حجاج وارد استان شدند.

به گزارش مردم گلستان، در موسم حج تمتع امسال بیش از ۵ هزار و ۱۲۰ زائر از استان گلستان راهی سرزمین وحی شدند که متأسفانه دو زائر گلستانی در شهر مکه، به دیدار حق نائل آمدند.

بازگشت حجاج نیز از روز ۱۶ تیرماه از طریق پروازهای مستقیم از مدینه منوره به فرودگاه بین المللی شهدای گرگان آغاز شد. بازگشت حجاج طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به مدت ۷ روز و برقراری روزانه سه پرواز انجام خواهد شد.

شهرستان‌های بندرترکمن، آق قلا و گنبدکاووس بیشترین تعداد زائران را دارند و با توجه به اینکه در سال های گذشته ازدحام خانواده‌ها و استقبال‌کنندگان از حجاج، سبب اخلال در پروازهای داخلی این فرودگاه و همچنین ایجاد ترافیک سنگین در بزرگراه گرگان به آق قلا می‌شد، امسال طبق تصمیم کمیته حج استان، تصمیم بر این گرفته شد که استقبالی از حجاج در ترمینال فرودگاه گرگان انجام نشود.

حجاج پس از ورود به فرودگاه، با اتوبوس به عیدگاه‌ها و محل‌هایی که از قبل پیش بینی شده است، عازم خواهند شد و مراسم متمرکز استقبال از آنان در شهرستان‌ها انجام می شود.

براساس برنامه‌ریزی انجام شده، حجاج بیت‌الله‌الحرام استان گلستان طی هفت روز با ۲۱ پرواز از مدینه منوره به فرودگاه گرگان مراجعت می‌کنند.

در مدت بازگشت حجاج  به استان، شماره تلفن ۱۹۹ و ۰۱۷۳۱۲۲۸۰۳۰ اطلاعات پرواز فرودگاه گرگان به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات هم استانی های عزیز در زمینه روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج بیت الله الحرام است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا