اجتماعیاخبارویژه خبری
موضوعات داغ

برداشت شن و ماسه از جنگل توسکستان متوقف شد

با دستور مستقیم دادستان مرکز استان ؛

با دستور مستقیم دادستان مرکز استان، برداشت شن و ماسه از جنگل «باغ نشان» توسکستان متوقف و برای مدیران متخلف تشکیل پرونده شد

به گزارش مردم گلستان، پس از انتشار ویدئویی از برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه منطقه باغ شاه جنگل توسکستان و آسیب به درختان این منطقه، دادستان مرکز استان عصر دیروز با حضور سرزده از این‌منطقه بازدید کرد.

محمود اسپانلو گفت: در این بازدید سرزده مدیران چند دستگاه مرتبط نیز برای ارائه توضیحات به این محل فراخوانده شدند.

دادستان مرکز استان افزود : پس از بررسی و شنیدن نظر کارشناسان، دستور توقف عملیات برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه در عمق جنگلهای هیرکانی منطقه “باغ شاه” توسکستان صادر و بلافاصله همان شب همه ماشین آلات برداشت از منطقه خارج و ورودی جاده منتهی به این‌منطقه مسدود شد.

محمود اسپانلو اظهار داشت: برای همه مدیرانی که با صدور مجوزها بستر را برای برداشت شن و ماسه و تخریب این جنگل فراهم کردند، پرونده قضایی تشکیل شد.

وی در ادامه این بازدید به منطقه معروف به باغ سرهنگ توسکستان رفت و دستور داد تمام ویلاهای ساخته شده در این منطقه که بدون مجوز تغییر کاربری و ساخت و ساز شده است، در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی تخریب شوند.

اسپانلو گفت: همه مدیران مرتبط هم که با نظارت نکردن ِ خود، سبب شدند طی یکسال این منطقه به شهرک تبدیل شود به جهت ترک فعل تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند.

جنگل توسکستان‌ گرگان بخشی از محدوده جنگلهای هیرکانی است که به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا