اجتماعیاخبار

برپایی جشن عاطفه‌ها در ۳۶۰ نقطه استان گلستان/ نیکوکاری که یک‌تنه دست دانش‌آموزان نیازمند را می‌گیرد

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد گلستان گفت: امسال در آستانه بازگشایی مدارس تعداد ۳۶۰ مرکز نیکوکاری در سطح استان اماده جمع اوری کمک های مردمی در جشن عاطفه ها برای دانش اموزان نیازمند هستند.

به گزارش مردم گلستان به نقل از خبرگزاری فارس از گنبدکاووس جواد فردی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گلستان، امروز و در حاشیه توزیع بسته های لوازم التحریر و معیشتی بین دانش آموزان نیازمند در دبستان بیگ زاده شهرستان گنبدکاووس توسط نیکوکار گنبدی حاج محمد شهرکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جشن ملی عاطفه ها به رسم هرساله امسال نیز برگزار می شود ولی با توجه به تقارن این جشن با اربعین حسینی و روزهای اخر عزاداری ماه صفر امسال بنام شور عاطفه ها نامگذاری شده است.

وی تصریح کرد: با همکاری صداوسیما و آموزش و پرورش جشن عاطفه ها از ۱۵ مردادماه تا ۱۵ مهرماه بمدت دو ماه برگزار می‌شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد گلستان خاطرنشان کرد: تسریع در توزیع کمک های  مردمی جمع اوری شده و توزیع عادلانه از جمله مهمترین موضوعات کمیته امداد بوده تا بتوانیم این کمک ها را به تمامی نیازمندان به طور مساوی و یکسان توزیع کنیم.

وی ادامه داد: تعداد ۳۶۰ مرکز نیکوکاری در محلات مختلف استان گلستان اماده جمع اوری کمک های مردمی برای دانش اموزان نیازمند بوده و کمک های جمع اوری شده در همان محله و یا منطقه بین نیازمندان توزیع می شود.

فردی گفت: در استان گلستان تعداد ۲۰ اداره فعالیت دارد که این ۲۰ اداره مرکز و شهرستان نیز به عنوان پایگاه های اداری اماده جمع اوری کمک های مردمی هستند.در کنار این پایگاه ها تعداد ۶۰ پایگاه ثابت در سراسر استان از ۲۸ الی ۳۱ شهریورماه در میادین شهرهای مختلف گلستان به جمع اوری کمک های مردمی می پردازند.

وی بیان کرد: در سال گذشته مردم نوع دوست گلستان مبلغ ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان  به صورت نقدی و غیرنقدی کمک کرده و پیش بینی می شود امسال با رشد ۳۰ درصدی این مبلغ به ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کند که با گذشت ۴۰ روز از جشن عاطفه ها تاکنون چهار میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی جمع اوری شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد گلستان ابراز کرد: اول مهرماه امسال مصادف با روز جمعه بوده و در همه مصلی های نماز جمعه اهل سنت و شیعه پایگاه های جمع اوری کمک های مردمی دایر و روسای ادارات شهرستان سخنرانی خواهند کرد.

وی گفت: در استان گلستان تعداد ۸۶ هزار خانواده شامل ۱۶۰ هزار نفر مددجو تحت پوشش کمیته امداد بوده که از این تعداد ۱۶ هزارو ۲۶۰ نفر دانش اموز و یکهزارو ۳۰۰ نفر دانشجو هستند.

تحصیل ۸۵ هزار دانش آموز در گنبد کاووس

کمال الدین نظرنژاد، مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس هم در این مراسم اظهار کرد: حدود ۲۸ ماه گذشته آموزش و پرورش دوران سختی را به لحاظ شیوع بیماری کروناو تعطیلی مدارس گذراند و بیشترین آسیب در این دوران در‌حوزه مسائل پرورشی بود.

وی تصریح کرد: امسال تمامی مدارس کاملا حضوری بود و شبکه شاد صرفا برای اطلاع رسانی، ارتباط بین والدین و اولیا و برگزاری کلاس های فوق برنامه خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس خاطرنشان کرد: در گنبدکاووس ۸۵ هزار دانش اموز در ۵۷۳ آموزشگاه سطح شهرستان سال تحصیلی جدید را بصورت کاملا حضوری اغاز خواهند کرد.

وی با اشاره به کمک های خیرین به دانش اموزان نیازمند شهرستان ادامه داد: کمک های خیرین و مشارکت های مردمی به دانش اموزان نیازمند سبب کاهش ترک تحصیل دانش اموزان و بازماندگان از تحصیل و به تبع کاهش اسیب های اجتماعی شده و خانواده های نیازمند با مشاهده کمک های مردم و خیرین برای تحصیل فرزندان خود رغبت بیشتری به ادامه تحصیل انها خواهند داشت.

نطرنژاد گفت: حاج محمد شهرکی یکی از نیکوکاران شهرستان گنبدکاووس هرساله در استانه بازگشایی مدارس، بسته های لوازم التحریر و معیشتی بین دانش اموزان توزیع می کند.

وی بیان کرد: این نیکوکار خوشنام روز گذشته به تمامی دانش اموزان روستای کم برخوردار فیضیه یک از توابع بخش مرکزی بسته معیشتی و لوازم التحریر توزیع نمود و امروز نیز همین کار خداپسندانه را در دبستان کم برخوردار بیگ زاده انجام دادند.

بیش از ۵۰ مرکز نیکوکاری در گنبدکاووس اماده جمع اوری کمک های مردمی به دانش اموزان نیازمند است
رئیس کمیته امداد منطقه داشلی برون گنبدکاووس در این مراسم گفت: بیش از ۵۰ مرکز نیکوکاری و بیش از ۱۷۰ پایگاه و مرکز جمع اوری در سطح روستاهای و سه شهر گنبدکاووس، کرند و اینچه برون اماده جمع اوری کمک های خیرین و مردم عزیز برای دانش اموزان نیازمند است.

محسن حق پرست اظهار کرد: هرساله جشن عاطفه ها با هدف ترویج فرهنگ انفاق و دوستی بین احاد مردم ایران و تهیه مایحتاج خانواده های نیازمند برای تحصیل فرزندان انها در راستای افزایش پوشش تحصیلی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار بسته معیشتی، لوازم التحریر، بسته های بهداشتی و غیره بین مردم اسیب دیده از کرونا و نیازمندان توسط نیکوکار گنبدی حاج محمد شهرکی توزیع شده است.

حاج محمد شهرکی از نیت خود می‌گوید

مدیر مرکز نیکوکاری باب الحوائج شهرستان گنبدکاووس در این مراسم گفت: از همه نیکوکاران و افراد دارای توان مالی تقاضا دارم برای کمک به نیازمندان در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه وارد میدان شوند تا در کشور ما هیچ نیازمندی وجود نداشته باشد.

حاج محمد شهرکی اظهار کرد: امسال هم مانند سالهای گذشته به یاری خداوند توفیق داشتم تا برای دانش اموزان‌نیازمند و خانواده انها بسته‌های معیشتی و لوازم التحریر را تهیه و بین انها توزیع کنم.

وی تصریح کرد: من خدمتگزار مردم بوده و در هرجا که احساس کنم نیازمندی وجود دارد با پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب  برای کمک به همنوع خود وارد عرصه خواهم شد.

در استانه اربعین حسینی و بازگشایی سال تحصیلی جدید حاج محمد شهرکی بیش از ۶ هزارو ۷۰۰ بسته معیشتی و لوازم التحریر بین دانش اموزان نیازمند و خانواده انها در سراسر استان توزیع نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا