اجتماعیاخبار

بزرگترین بخش آی‌سی‌یو گلستان در گنبدکاووس افتتاح شد

بزرگترین بخش مراقبت‌های ویژه ( آی سی یو ) در بین مراکز درمانی گلستان با ظرفیت ۲۰ تخت‌ ویژه درمان بیماران کرونایی در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) شهرستان گنبدکاووس امروز جمعه با حضور استاندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی این استان افتتاح شد.

استاندار گلستان در مراسم افتتاح این بخش درمانی گفت که با اضافه شده ۲۰ تخت مراقب‌های ویژه به ۵۰ تخت قبلی در مراکر درمانی گنبدکاووس ارائه خدمات به بیماران بلاخص مبتلایان به کرونا در این شهرستان و دیگر شهرهای واقع در شرق استان مطلوب‌تر خواهد شد.

هادی حق شناس با قدرانی از کمک‌های نیکوکاران گنبدکاووس بلاخص “محمد شهرکی” در بازسازی بخش آی سی یو بیمارستان پیامبر اعظم (ص) این شهرستان، افزود: این نیکوکار از ابتدای شیوع کرونا در کشور و گلستان، کمک‌های زیادی از جمله تهیه ماسک و لوازم و تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی استان اهدا نموده است.

وی اضافه کرد: با اضافه شدن ۲۰ تخت جدید آی سی یو در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) گنبدکاووس که وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی برای تجهیز آن ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه کرده است، ۴۰ درصد به ظرفیت تخت‌های مراقبت‌های ویژه این شهرستان اضافه شد.

استاندار گلستان همچنین از کادر درمان و پرستاری گنبدکاووس که علاوه بر ارائه خدمات به بیماران کرونایی این شهرستان به بیماران شرق گلستان نیز خدمات می‌دهند، قدردانی کرد.

بزرگترین بخش آی سی یو گلستان در گنبدکاووس افتتاح شد

رییس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) گنبدکاووس نیز در این مراسم گفت که فضای جدید بخش مراقبت های ویژه گنبدکاووس حدود ۴۰۰ مترمربع مساحت دارد که محمد شهرکی نیکوکار این شهرستان برای بازسازی و تجهیز این فضا مبلغ ۴۰ میلیارد ریال هزینه کرد.

فرید عابدی افزود: با افتتاح این بخش ارائه خدمات مراقبت‌های ویژه به بیماران کرونایی گنبدکاووس و شرق گلستان در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) این شهرستان که هم اکنون روزانه ۳۰۰ مراجعه کننده سرپایی مبتلا به کرونا دارد، تسهیل می‌شود.

محمد شهرکی نیکوکار گنبدی هم در این مراسم، کمک به رفع نیازهای مراکز درمانی و بیماران کرونایی را یک وظیفه انسانی و اخلاقی دانست و گفت: شرایط فعلی کرونا در کشور، استان گلستان و این شهرستان بحرانی و همانند دوران جنگ است و همه وظیفه داریم برای ریشه‌کنی بیماری در صحنه حضور داشته باشیم.

همچنین عبدالرضا فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت که هم اکنون هزار و ۹۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی این استان بستری هستند و به هزار ۳۰۰ بیمار مبتلا دیگر هم به صورت سرپایی خدمات‌رسانی می‌شود.

گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

وضعیت شیوع کرونا از ۱۲ تیرماه امسال در گنبدکاووس قرمز شد و هم اکنون ۴۲۹ بیمار مبتلا در مراکز درمانی این شهرستان بستری هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا