اجتماعیاخبارویژه خبری

بیش از ۲ میلیون نهال مرتعی و جنگلی در گلستان کاشته شد

به گزارش مردم گلستان، مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری گلستان با اعلام این خبر گفت: تاکنون طی مدت ۴ سال ۲ میلیون و ۱۳۸ هزار نهال مرتعی و جنگلی در قالب احیا و توسعه مراتع، توسعه فضای سبز، زراعت چوب و احیای حنگل در استان کاشته شده است.

حمید سلامتی در نشست خبری بمناسبت هفته درختکاری اظهار داشت: بیشتر نهال‌های غرس شده مربوط به بخش مرتع و بیابانی با یک میلیون اصله می باشد.

وی افزود : برای اجرای برنامه کاشت نهال جنگلی در مناطق بالادست استان که اکنون برف منطقه را فرا گرفته که با آب شدن آن، عرصه‌های منظر توسط پیمانکاران زیر کاشت نهال‌های جنگلی خواهند رفت.

سلامتی با گلایه از مشارکت دستگاه‌های مرتبط در حوزه توسعه فضای سبز در استان برای کاشت نهال، گفت: با توجه به اینکه این اداره کل، نهال مورد نیاز برای توسعه فضای سبز را طبق برنامه آماده و اطلاع‌رسانی لازم را در این رابطه انجام داده ولی تاکنون حضور دستگاه‌های مرتبط کمرنگ بوده است.

ایشان خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز با تاخیر زراعت چوب در استان، هم اکنون بهره‌برداران در این حوزه به صورت جدی پای کار آمده و استقبال از اجرای طرح دارند به طوری که با کمبود نهال مواجه شده و از استان‌های همجوار تامین نهال صورت گرفته است.

به گفته سلامتی امسال برای اجرای طرح کاشت نهال در استان، هزار و ۲۰ هکتار عرصه اعم از مرتعی، جنگلی و زراعت چوب و توسعه فضای سبز شناسایی شده است.

وی تعهد امسال تولید نهال برای استان را ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار اصله شامل ۵ میلیون ۳۰۰ هزار اصله جنگلی و بقیه مرتعی و بیابانی عنوان کرد که این اداره کل برای عملیاتی شدن این برنامه، دارای ۱۳ تفاهم نامه به صورت استانی و ۲۷۳ تفاهم نامه شهرستانی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا