اخباراقتصاد

تخصیص ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار سفر دولت به دانشگاه علوم‌کشاورزی گرگان/ تعداد دانشجویان خارجی هشت برابر می‌شود

سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: در راستای بین‌المللی‌کردن این مرکز آموزشی و با افزایش ۱۰ درصدی ظرفیت طی چهار سال، تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه هشت برابر خواهد شد.

شعبان شتایی‌جویباری روز شنبه در جلسه قرارگاه خبری شهید همدانی ویژه هفته اظهارداشت: در حال حاضر حدود ۵۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که تلاش می کنیم که این تعداد در چهار سال آینده به ۴۰۰ نفر برسد.

شتایی افزود: استفاده از ظرفیت جامعه المصطفی، بهره گیری از راهکارهای وزارت علوم ، استفاده از ظرفیت نمایندگی وزارت امور خارجه در گرگان و بهره‌گیری از ظرفیت دانشجویان خارجی فعلی برای معرفی دانشگاه ها از جمله راهکارهای پیش بینی شده برای افزایش تعداد دانشجویان خارجی است.

وی افزود: از مجموع ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده برای پروژه های دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی در سفر استانی پارسال هیات دولت تاکنون ۱۶۰ میلیارد تخصیص یافت.

شتایی ادامه داد : از مجموع این اعتبارات ۱۰۰ میلیارد ریال برای آزمایشگاه تحقیقات کشاورزی هسته ای، ۳۰ میلیارد ریال برای تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه و ۱۰ میلیارد ریال برای تکمیل دانشکده جنگلداری تخصیص یافت.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بحث‌های مورد تاکید این دانشگاه، بعد از رسیدن به اهداف نسل‌های اول تا سوم شامل توسعه آموزشی، تحقیقاتی – پژوهشی و کارآفرینی، ایجاد دانشگاه نسل چهارم به عنوان مرکز علمی فناور در کنار توسعه کیفی است که مسیر کسب این هدف از تقویت بخش دانش‌بنیان می‌گذرد.

سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: چندی قبل مجوز تاسیس پردیس علم و فناوری این دانشگاه اخذ شد و بر اساس آن آمادگی برای حرکت به سمت برطرف کردن نیازهای صنعت و فناوری کشور در این مرکز آموزش عالی وجود دارد.

شتایی‌جویباری ادامه داد: در صورت راه‌اندازی پردیس علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی، شرایط استقرار واحدهای دانش‌بنیان و فناور مرتبط با حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در این مرکز آموزش عالی فراهم خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که با حمایت‌های استانی و ملی، برای حل مشکلات این حوزه و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه شعار سال، قدم‌های موثری برداشته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا