اجتماعیاخبار

تعداد بستری بیماران کرونایی گلستان به ۲ هزار نفر نزدیک‌ شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به افزایش روزافزون تعداد بیماران کرونایی بستری و همچنین بیشترشدن تعداد بیماران سرپایی استان گفت که در حال حاضر هزار و ۹۸۰ تخت از مجموع سه هزار و ۵۰۰ تخت مراکز درمانی گلستان در اختیار بیماران کرونایی است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، عبدالرضا فاضل اظهار داشت: از مجموع بیماران بستری کرونای استان، ۲۲۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری هستند که حال ۸۵ نفر آنان وخیم است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد بیماران بستری کرونایی امروز نسبت به روز گذشته ۲۷ نفر و تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در همین بازه زمانی نیز ۱۳ نفر بیشتر شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ظرفیت بیمارستانی برخی شهرهای گلستان به طور کامل پر شده و در حال حاضر برخی مراکز با کمبود تخت، اکسیژن، دارو و سرم ویژه درمان بیماران کرونایی مواجه هستند.

فاضل همچنین به روند واکسیناسیون کرونا در گلستان اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار دُز واکسن کرونا در استان تزریق شد.

وی بیان کرد: یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از مجموع جمعیت گلستان بیش از ۱۸ سال سن دارند که ۲۰ درصد این جمعیت دُزهای اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا