اجتماعیاخبار

تغییرات و دگرگونی اقلیمی و زیست‌محیطی زمین باعث شده تا امنیت خلیج به سرعت دچار خطر شود

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با بیان اینکه خلیج گرگان یکی از مهمترین زیست بوم‌های شمال کشور است، افزود: تغییرات و دگرگونی اقلیمی و زیست‌محیطی زمین باعث شده تا امنیت این خلیج به سرعت دچار خطر شود.

به گزارش مردم گلستان،قاسم غریب آبادی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:با بیان اینکه تغییرات اقلیمی یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین مسائل و چالش‌ها برای سلامت، صلح و امنیت بین‌المللی است، این پدیده نه تنها امنیت زیست محیطی بلکه سایر ابعاد امنیت از جمله سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی در ادامه گفت: تغییرات و دگرگونی اقلیمی و زیست‌محیطی زمین باعث شده تا امنیت مهمترین زیست بوم شمال کشور در خلیج گرگان به سرعت دچار خطر شود،  قطعاً استان گلستان هم از این آسیب در امان نمانده و این خلیج به صورت جدی با خطر خشک شدن مواجه شد.

مدیرعامل هلال احمر گلستان افزود: با شناخت کامل از حساسیت موضوع و دستور ویژه «دکتر ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور و پیگیری‌های شبانه روزی «دکتر علی محمد زنگانه» استاندار گلستان عملیات علاج بخشی و احیای این خلیج آغاز شد، خلیج گرگان که در خطر جدی خشک شدن قرار داشت، اکنون لایروبی شده و از این خطر نجات پیدا کرده است.

غریب آبادی در ادامه گفت:ایثارگری‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم خون پاک شهدای والامقام در دفاع از خاک کشور و نظام را عامل اصلی برقراری امنیت و آرامش امروز کشور برشمرد .ودر ادامه  به برابری و برادری اهل تسنن و تشیع استان گلستان اشاره کرد، بندرترکمن پتانسیل ارزنده‌ای برای سرمایه‌گذاری اقتصادی دارد و احیای کامل خلیج گرگان به رونق گردشگری و اقتصاد مردم منطقه کمک خواهد کرد و باید همه مردم ایران از مواهب طبیعی و ثروت‌های خدادادی به صورت متوازن بهره‌مند شوند.

وی گفت:با اشاره به تشکیل زنجیره انسانی روز گذشته در اسکله بندرترکمن همزمان با هفته داوطلب جمعیت هلال احمر، همین اقدام انقلابی علاج بخشی سبب شد تا جمعی از هموطنان دوستدار محیط زیست و داوطلبان جمعیت هلال احمر برای قدردانی از این زحمات و تلاش‌های تأثیرگذار گردهم آمده و این زنجیره بزرگ انسانی را تشکیل دهند.

 

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا