اخبارسیاسیویژه خبری

تقدیر عضو هیات مدیره هلال احمر گلستان از دیوان محاسبات

عضو هیات مدیره هلال احمر گلستان با اشاره به تاکید دیوان محاسبات بر اجرای قانون ممنوعیت عضويت همزمان مقامات و کارکنان دولت در هیات مدیره سازمانها و شرکتهای دولتی در جمعیت هلال احمر از این نهاد نظارتی تقدیر کرد.

روح الله قاضوی در گفتگو با پايگاه خبري مردم گلستان افزود: اخیرا دیوان محاسبات کشور طی نامه ای از روسای دیوان محاسبات استان‌ها خواسته است تا افرادی که در هیات مدیره هلال احمر استان‌ها دارای پست‌های مدیریتی هستند از عضویت در هیات مدیره هلال احمر استعفا دهند.

وی با تاکید بر اجرای مر قانون افزود: بر اساس قانون بودجه ۹۹ «عضويت همزمان مقامات موضوع ماده (۷۱) قانون مديريت خدمات كشوري مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ و معاونان و مديران دستگاههاي اجرائي موضوع ماده (۵) قانون مديريت خدمات كشوري و ماده (۵) قانون محاسبات عمومي كشور مصوب ۱۳۶۶/۶/۱ و همچنين كاركنان شاغل در كليه پستهاي مديريتي در هيأت‌مديره، مدیریت عاملی و سایر مدیریت‌های اجرائی شرکتهای دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و سازمان‌ها اعم از زیرمجموعه خود و زیرمجموعه سایر دستگاهها ممنوع است».

قاضوی با اشاره به اینکه هلال احمر یک نهاد مردمی و خدمت رسان است، اجرای این قانون را موجب کاهش فساد و پیشگیری از دخالت افراد و باندهای خارج از هلال احمر در مدیریت این نهاد عنوان کرد.

وی افزود: از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و نهادهای نظارتی و قضایی استان انتظار می‌رود با نظارت بر اجرای این قانون و جلوگیری از هرگونه سواستفاده احتمالی و فساد در یک نهاد مردمی نسبت به اجرای صحیح قانون و لغو اعتبارنامه‌های افرادی که در هیات مدیره هلال احمر استان از مدیران سازمان تامین اجتماعی و وزارت کشور هستند، اقدام جدی بعمل آورد.

عضو هیات مدیره هلال احمر گلستان یادآور شد: از مدیرعامل قانون‌مدار هلال احمر استان انتظار می‌رود برای احقاق حق داوطلبان واقعی جمعیت هلال احمر هر چه سریعتر نسبت به اجرای قانون اقدام نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا