اخبارفرهنگی

تمدید جشنواره رسانه‌ای خبرنگار حماسه‌آفرین گلستان تا ۲۲ تیر

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از تمدید دومین جشنواره رسانه ای «خبرنگار حماسه آفرین» با محوریت حماسه آفرینی در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری تا ۲۲ تیرماه خبر داد.

به گزارش مردم گلستان،الهام متین عصر امروز در ستاد خبری چهاردهمین دوره انتخابات دریاست جمهوری در استان گلستان اظهار کرد: جشنواره‌های رسانه‌ای «خبرنگار امید آفرین» و «خبرنگار حماسه‌آفرین» بر اساس یک فکر و ایده جدید برنامه‌ریزی شد و اکنون فاز سوم جشنواره رسانه‌ای برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات، گلستان سرزمین برادری، انتخاب آگاهانه جهاد تبیین، امید و نشاط آفرینی و حماسه حضور رأی اولی‌ها از محورهای این جشنواره است، گفت: مرحله نخست جشنواره خبرنگار امیدآفرین همزمان با سفر رئیس‌جمهور دولت سیزدهم «شهید رئیسی» برگزار شد که تعداد ۲۴۳۴ اثر به این جشنواره ارسال و تعداد ۲۲ نفر تجلیل شدند.

متین برگزاری دومین جشنواره رسانه‌ای با عنوان خبرنگار حماسه‌آفرین را از دیگر اقدامات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای تهییج و شور انتخاباتی برشمرد و ابراز کرد: این جشنواره با دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری همزمان شد.

وی هدف از برگزاری جشنواره حماسه‌آفرین را جلب مشارکت مردم پای صندوق‌های رأی برشمرد و گفت: تعداد ۱۸۸ اثر به جشنواره ارسال شد و ۳۵ نفر برگزیده شدند.

متین با اشاره به قالب های این جشنواره، گفت: گزارش خبری، مصاحبه، مقاله، یادداشت، تیتر، عکس، پوستر، اینفوگرافی، موشن گرافی، تیزر و کلیپ، گزارش ویدئویی، محتوای صوتی و سوژه‌های ابتکاری و خلاقانه از قالب های این جشنواره است.

وی با بیان اینکه به ۱۰ نفر از برگزیدگان جشنواره جوایز نفیسی اهدا می شود، افزود: علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره تا روز (جمعه ۲۲ تیر) مهلت دارند آثار خود را از طریق سامانه http://ostani.pressfestival.ir/ارسال کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان بیان کرد: بعد از شهادت رئیس‌جمهور شهید و برگزاری انتخابات زودهنگام فاز دوم جشنواره خبرنگار حماسه‌آفرین را فعال کردیم که از روز دوم تیرماه پوستر آن رونمایی شد.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان؛ آثاری که از دوم تا ۲۲ تیر در رسانه‌ها منتشر شده باشد امکان شرکت در این جشنواره را دارند.

متین با اشاره به اینکه جشنواره رسانه‌ای خبرنگار حماسه‌آفرین در قالب‌های مختلف گزارش خبری، مصاحبه، مقاله، یادداشت، تیتر، عکس، پوستر، اینفوگرافی، موشن گرافی، تیزر و کلیپ، گزارش ویدئویی، محتوای صوتی و سوژه‌های ابتکاری و خلاقانه برگزار می‌شود، تصریح کرد: به ۱۰ نفر از برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان افزود: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان به نشانی https://golestan.farhang.gov.ir/ مراجعه و یا با شماره ۰۱۷۳۲۲۲۶۰۶۰ داخلی ۲۷۷ تماس بگیرند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا