اجتماعیاخبار

بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی کودکان گرگان به بهره برداری می رسد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افتتاح بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی کودکان گرگان در سال ۱۴۰۵ خبر داد و گفت:با افتتاح این بیمارستان تا حدودی از مشکلات استان رفع خواهد شد.

به گزارش مردم گلستان، فاطمه اسفندیاری عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص بیمارستان فعلی آیت الله طالقانی که در سال ۱۳۶۰ تأسیس شده است، اظهار کرد: در حال حاضر این بیمارستان بیش از ۵ هزار زیر بنا دارد و به افراد زیر ۱۸ سال خدمات رسانی می‌کند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: بیمارستان آیت الله طالقانی گرگان دارای درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی است.

وی با اشاره به اینکه در بحث نیروهای تخصصی و فوق تخصصی هیچ مشکلی وجود ندارد اما کمبود فضا فیزیکی مشکل ساز شده است، یادآور شد: با افتتاح بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی کودکان گرگان مشکل فیزیکی بیمارستان کودکان در کل استان رفع خواهد شد.

اسفندیاری اظهار کرد: این بیمارستان دارای ۶ طبقه با ۲۷ هزار متر زیر بنا است که پیش بینی می‌شود سال ۱۴۰۵ به بهره برداری برسد.

وی یادآور شد: در بیمارستان فعلی کودکان مشاهده می‌کنیم بسیاری از خانواده‌ها برای درمان فرزندان خود که مراجعه می‌کنند اسکانی برای استراحت ندارند که این موضوع باعث شده تا همراه سرا را برای بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی گرگان راه اندازی کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: افزایش نیروهای تخصصی و پزشکان مقیم در مراکز درمانی از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی گلستان محسوب می‌شود که سعی داریم آن را اجرایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه متخصصان بیمارستان‌ها در شیفت عصر حضور دارند، یادآور شد: ممکن است پزشکان فوق تخصص در مراکز درمانی مقیم نباشند اما طی تماس تلفنی اقدام اولیه صورت می‌گیرد.

اسفندیاری اظهار کرد: طبق مصوبه‌ای که ابلاغ شد درمان افراد زیر هفت سال به طور رایگان انجام می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا