اخبارورزش

جشنواره جام پرچم در هفته دولت در گلستان برگزار می‌شود

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گلستان گفت: بزرگترین جشنواره ورزشی در قالب جام پرچم با حضور ۵۰۰ تیم در هفته دولت در گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش مردم گلستان به نقل از خبرگزاری فارس، فرید اصغری رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گلستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بزرگترین رویداد ورزشی گلستان با نام جام پرچم با حضور ۵۰۰ تیم از روستاهای گلستان در هفته دولت در گرگان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: لباس این تیم‌ها بصورت رایگان تهیه شده و این هفته قرعه کشی مسابقات برگزار می شود که برگزیدگان استانی در مسابقات کشوری شرکت خواهند کرد.

رئیس هیات ورزش های روستایی و بازی‌های بومی محلی گلستان خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد شور و نشط در بین مردم روستا به ویژه بانوان، ورزش‌های بومی محلی هر منطقه احیا شده و هر فصل مسابقات مختلف در راستای این بازیها در سطح روستاهای گلستان برگزار می شود.

وی ادامه داد: تاکنون علاوه بر بازیهای بومی و محلی در بین اقایان، دو مسابقه بازیهای بومی و محلی ویژه بانوان به نام های چوبکشی وهفت سنگ برگزار شده که خوشبختانه با استقبال خوب بانوان روستایی مواجه شدیم و تعداد شرکت کنندگان بانوان از آقایان بیشتر بود.

اصغری گفت: با توجه به اینکه بازی‌های بومی و محلی هزینه کمتری داشته و شور و نشاط بیشتری در بین مردم ایجاد می‌کند تقویت و احیا آنها در اولویت ما قرار دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه بانوان روستایی معمولا در کارهای سخت مانند قالیبافی و یا کارهای کشاورزی فعالیت گسترده دارند برنامه هایی با هدف شور و نشاط اجتماعی و جلوگیری از افسردگی، بیماری‌های جسمی و آسیب‌های اجتماعی در سطح روستاهای گلستان برگزار کنیم.

رئیس هیات ورزش روستایی گلستان و بازیهای بومی و محلی گلستان ابراز کرد: در پنج ماه گذشته جشنواره های زیادی در سطح روستاها در قالب ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی برگزار شده که مهمترین آن برگزاری جشنواره کشتی گورش با حضور ۱۰ هزار نفر تماشاگر و بیش از ۱۵۰ کشتی گیر گورش در آرامگاه شهید مختومقلی فراغی در سالروز تولد این شاعر ترکمن برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا