اخبار

حزب‌الله و مقاومت در دام طرح صلح آمریکا نمی‌افتند

امام جمعه گرگان گفت: طرح صلح و سازش آمریکا در جنگ غزه یک دام است که نیروهای مقاومت، حزب‌الله و حماس با آگاهی کامل از اهداف و توطئه‌های آمریکا در این تله گرفتار نمی‌شوند.

به گزارش مردم گلستان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه، با اشاره به خطبه ۱۹۱ نهج البلاغه اظهار کرد: همان گونه که حضرت علی (ع) در خطبه خود می‌فرمایند حمد و ستایش مخصوص خداوند متعال است.

وی با اشاره به اینکه عالم در مقابل خدا در حال خضوع و خشوع است، افزود: زمانی که حضرت داوود در میان کوه‌ها با عبادت خدا مشغول می‌شدند تمامی موجودات با ایشان همنوا می‌شدند و خداوند را ستایش می‌کردند.

امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه تمام عالم هستی سپاهیان خداوند متعال هستند، گفت: در نابودی فرعون و سپاهیانش، مردم آن زمان شاهد بودند که آب چگونه آنها را از بین برد و یا در ماجرا اصحاب فیل دیده شده که چگونه سپاهیان ابرهه از بین رفتند و این نشان می‌دهد که خداوند حاکم بر این جهان است.

وی در ادامه سخنان خود به شهادت امام جواد (ع) اشاره کرد و افزود: ایشان در سن هفت سالگی پدر خود را از دست دادند و سن کم امام جواد در هنگام امامت باعث شد شماری از اصحاب امام رضا در امامت ایشان تردید کنند.

نماینده ولی فقیه گفت: از امام جواد، تنها حدود ۲۵۰ حدیث نقل شده است که علت آن را عمر کوتاه و نیز تحت کنترل بودن ایشان می‌دانند.

وی یادآور شد: مامون عباسی دختر خود را به عقد امام جواد درآورد تا بتواند برای خود موقعیت اجتماعی درست کند.

نورمفیدی اظهار کرد: همان گونه امام جواد (ع) فرمودند انسان اگر در انجام کارها عجله نداشته باشد، عصبانی نشود و در برخی از کارهای بزرگ مشورت کند و توکل بر خدا داشته باشد هیچ گاه از انجام آن پشیمان نخواهد شد.

وی همچنین به سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و افزود: این ازدواج الگو همه انسان‌ها در هر قرن و هر زمان است.

امام جمعه گرگان با اشاره سادگی ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، گفت: امروز خانواده‌ها نباید برای ازدواج جوانان شرط و شروط بگذارند و مانع ازدواج آنها شوند و جوانان هم با الگو برداری این معصومین زندگی خود را آغاز کنند.

وی با اشاره به طرحی که آمریکایی‌ها برای سازش بین مردم فلسطین و اسرائیل داده است، اظهار کرد: طی هفته‌های گذشته شاهد بودیم که آمریکا اعلام کرد از حمایت خود نسبت به اسرائیل کوتاه نخواهم آمد اما امروز طرحی برای سازش ارائه کرده است.

نورمفیدی اظهار کرد: ارائه این طرح بسیار عجیب است و همه ما می‌دانیم که این یک دام است و گروه‌های مقاومت در این دام گرفتار نخواهند شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا