اجتماعیاخبارسیاسی

رئیس جمهور تاتارستان در صدر هیئتی بلند پایه وارد گلستان شد

رییس جمهور تاتارستان روسیه به همراه جمعی از فعالان اقتصادی امروز دوشنبه ۲۸ شهریور با استقبال دکتر زنگانه استاندار گلستان وارد فرودگاه بین‌المللی گرگان شد.

به گزارش خبرنگار مردم گلستان از گرگان، در راستای تحکیم و توسعه روابط تجاری و اقتصادی فی مابین و امضا تفاهم نامه همکاری، رئیس جمهور تاتارستان بمنظور امضا تفاهمنامه همکاری بین استان گلستان و جمهوری تاتارستان روسیه و نشست با فعالان اقتصادی استان گلستان وارد گلستان شدند.

وجود بیش از سه میلیون هکتار زمین زراعی و تولیدات کشاورزی و عبور خط ریل از تاتارستان به قزاقستان و سپس به ترکمنستان و پایانه مرزی اینچه‌برون استان گلستان مزیت این جمهوری روسیه به شمار می رود.

شایان ذکر است دکتر علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان ۱۵ تا ۱۸ تیر ماه سال جاری به دعوت رستم مینیخانوف رییس جمهور تاتارستان به همراه هیاتی از معاونان و مشاوران خود به این جمهوری سفر کرده بود.

استاندار گلستان در این سفر علاوه بر افتتاح اتاق تعاون گلستان در شهر کازان، با روسای آژانس توسعه سرمایه‌گذاری، اتاق بازرگانی و صنایع و وزیران کار و امور اجتماعی و کشاورزی جمهوری تاتارستان به دیدار و گفت و گو نشست و از نمایشگاه اگری ولگا با حضور شرکت‌های تعاونی تولیدی در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی در گلستان بازدید بعمل آورد.

گلستان با بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت و جای دادن هفت اقلیم از ۱۳ اقلیم دنیا در همسایگی سه استان مازندران، خراسان شمالی، سمنان و کشور ترکمنستان قرار دارد و در تولید محصولات کشاورزی از جایگاه ممتازی در کشور برخوردار است به طوری که بخش کشاورزی این استان با ۲۲۰ هزار خانوار بهره بردار معادل ۳۸ درصد اشتغال خالص را به خود اختصاص داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا