اجتماعیاخبار

بهره برداری شبکه فیبر نوری گلستان با حضور رییس‌جمهور

طرح ملی فیبررسانی به منازل، کسب و کارها و مدارس گلستان امروز جمعه در آیینی با حضور رییس جمهور بهره‌برداری شد.

به گزارش مردم گلستان، طرح ملی فیبررسانی به منازل، کسب و کارها و مدارس گلستان صبح امروز با حضور دکتر رئیسی رئیس جمهور در گرگان به بهره‌برداری رسید.

با افتتاح این پروژه تمامی شهرهای استان به شبکه فیبر نوری متصل شده و ۹۹.۲ درصد روستاهای استان گلستان هم به شبکه ارتباطی سراسری متصل شده‌اند و تنها هفت روستا تا یک ماه آینده به این شبکه متصل خواهد شد.

دکتر سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در این مراسم اظهار کرد: فناوری ارتباطات بسیار سریع‌تر از دیگر مصادیق فناوری در جهان گسترش یافت و امروز همه بخش‌های زندگی ما در بستر این فناوری و اینترنت قرار دارد، به شکلی که اگر این فضای ارتباطی نباشد، زندگی دچار اختلال خواهد شد.

دکتر رئیسی افزود: با بیان اینکه فیبر نوری بسیار کارآمدتر از نسل‌های قبلی زیرساخت‌های ارتباطاتی است، یکی از نکات در ارتباطات سرعت است. از جمله مواردی که چند بار نسبت به آن به آقای وزیر گلایه کردم و بعضی از مردم نیز از آن گلایه‌مند هستند کندی اینترنت بوده که زیرساخت فیبر نوری می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

رئیس جمهوراظهارکرد: تشکر از سرعت اجرای این طرح و انجام بیش از یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر حفاری برای برخورداری همه شهرها و روستاهای استان گلستان از فناوری فیبر نوری و دسترسی به اینترنت پرسرعت یک ضرورت است و خوشحالم که از اینجا اعلام کنم امروز این زیرساخت برای اینترنت پرسرعت در همه استان گلستان قابل بهره‌برداری است و امیدوارم دیگر استان‌ها نیز هر سریع‌تر از این امکان به طور کامل بهره‌مند شوند.

دکتر رئیسی تصریح کرد: عبور تعداد خانوارهای بهره‌مند از اینترنت پرسرعت فیبر نوری از کانال پنج میلیون نفر را خبر خوب دیگری دانست که باعث خوشحالی است و اینکه در اجرای این طرح روستاها نیز به اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند گامی در راستای عدالت اقتصادی، اجتماعی و عدالت در توزیع فرصت‌ها و ظرفیت‌ها است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما توسعه را برای کشور دنبال می‌کنیم، اما توسعه‌ای پایدار و ماندگار است که متوازن و در پرتو عدالت ایجاد شده باشد.

دکتر رئیسی همچنین بهره‌برداری از شبکه سراسری فیبر نوری در استان را یکی از بسترها و زیرساخت‌های مهم هوشمندسازی شهری دانست و گفت: امروز در گلستان گام مهم و ماندگاری در مسیر عدالت و رفع گلایه‌ها از کندی اینترنت برداشته شد و امیدوارم هر چه سریع‌تر به همه استان‌های کشور توسعه یابد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا