اخباراقتصاد

رانت ۳۰۰ میلیارد تومانی یک نماینده مجلس در کارخانه ریسندگی و بافندگی ‌علی‌آباد‌کتول / ماجرا چیست؟

  • نماینده علی‌آبادکتول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شایعاتی که درباره رانت ۳۰۰ میلیارد تومانی و نفعش در برخی پروژه‌های سرمایه‌گذاری مطرح شده از دستگاه‌های نظارتی خواست موضوع را بررسی و در صورت تخلف با وی برخورد کنند.

به گزارش مردم گلستان از گرگان، ماجرا از هفته دولت پارسال شروع شد؛ در مراسمی که مسئولان استان از جمله استاندار گلستان در آن حضور داشتند کارخانه ریسندگی و بافندگی در علی آباد کتول کلنگ‌زنی شد. همان زمان اعلام شده بود که این کارخانه با ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ایجاد خواهد شد و استاندار هم در سخنانی گفته بود که سرمایه‌گذار تقاضای تسهیلات ۳۰۰ میلیارد تومانی کرده است.

آنطور که هادی حق شناس گفته قرار بود سرمایه گذار هم ۲۸۰ میلیارد تومان به عنوان سرمایه اولیه وارد این پروژه کند و دولت هم وام ۳۰۰ میلیاردی به او بدهد.

بررسی آگهی‌های روزنامه رسمی کشور نشان می‌دهد شرکت ماهوت شمال به عنوان سرمایه گذار و سازنده پروژه در تاریخ چهاردهم تیرماه پارسال یعنی تنها یک ماه و چند روز قبل از کلنگ‌زنی کارخانه مذکور، با سرمایه ۱۰ میلیارد تومانی تاسیس شد و  پنج ماه بعد از آغاز ساخت کارخانه ریسندگی علی‌آباد کتول و وعده استاندار گلستان برای اعطای ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دولتی برای ساخت کارخانه نیز، سرمایه این شرکت از ۱۰ میلیارد تومان به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است (آگهی افزایش سرمایه شرکت ماهوت شمال در تاریخ هشتم بهمن‌ماه به ثبت رسیده است).

سرمایه گذار این پروژه همسر رئیس پیشین دانشگاه آزاد اسلامی علی آبادکتول بوده که ارتباط نزدیکی هم با نماینده این شهرستان دارد و در انتخابات هم جزو حامیان او بوده است. شناسایی این خط و ربط‌ها کافی بود تا برخی از رانت ۳۰۰ میلیارد تومانی آقای نماینده خبر دهند اما واقعیت ماجرا چه بود؟

رحمت‌اله نوروزی، نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی در واکنش به این موضوعات اظهار داشت: این مطالب سراسر کذب بوده و بنده هیچ نفعی در این موضوع نداشته و ندارم.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم، گفت: متأسفانه به جای اینکه سرمایه گذاران را تشویق کنیم گزارشاتی سراسر کذب از همین شهرستان علی آباد کتول به تهران فرستادند.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی درباره حواشی که پیرامون پروژه ماهوت شمال ( کارخانه ریسندگی و بافندگی) ایجاد شد، خاطرنشان کرد: از همه دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی می‌خواهم موضوع را بررسی کنند و اگر بنده ذره‌ای نفع شخصی در این پروژه‌ یا پروژه‌های دیگری مانند فولاد رسام داشتم، با بنده به شدت برخورد کنند.

وی گفت: دکتر لادن ( همسر سرمایه گذار پروژه ماهوت شمال) قصد سرمایه گذاری در فریمان و گرمسار را داشت و بنده چندبار از وی خواهش کردم تا پروژه را همین جا اجرا کند. برای این پروژه چند بار با استاندار و بانک‌ها جلسه داشتم تا موانع سرمایه گذاری برطرف شود.

نوروزی افزود: این موضوعاتی که برخی مطرح می‌کنند جفا به بنده نیست بلکه ظلم در حق شهرستان و استان است. هدف ما رفع مشکل اقتصادی و بیکاری مردم است و در این راه از حضور سرمایه گذاران استقبال می‌کنیم.

وی ادامه داد: ریشه آسیب‌های اجتماعی از طلاق و اعتیاد گرفته تا خودکشی در بیکاری و مسائل اقتصادی است و باید آن را با کمک بخش خصوصی حل کنیم.

نماینده علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: بنده اگر زنده باشم تا ۳ سال دیگر هم به عنوان نماینده خدمت خواهم کرد و کسانی که این شایعات کذب را مطرح می‌کنند این موارد را بگذارند در ۶ ماه پایانی کار مجلس یازدهم و کار انتخاباتی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: امروز رویکرد قوه قضائیه حمایت از تولید و صیانت از اشتغال است و مجلس یازدهم هم اراده جدی دارد تا در این بخش به دولت کمک کند و همه موظف هستیم از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان حمایت 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا