اجتماعیاخبارسیاسی

رشد ۸/۷ درصدی گلستان با حمایت مردم

 استاندار گلستان با اشاره به اینکه در ابتدای دولت سیزدهم در استان افق‌های بزرگی را ترسیم کردیم، اظهار کرد: امروز به تحقق ۸ درصد رشد در شاخص اقتصاد رسیده‌ایم و قطعا با حمایت مردم به سایر اهداف نیز خواهیم رسید.

به گزارش مردم گلستان ،علی محمد زنگانه امروز در آئین جشن بزرگ مبعث در شهرستان گنبدکاووس و در جمع مردم این شهرستان با اشاره به اینکه بزرگترین معجزه بعثت و رسول مهربانی ها (ص) همین مودت و برادری میان ماست، اظهار کرد: استان گلستان و به ویژه مردم گنبدکاووس نماد کاملی از عطوفت و برادری در عین تنوع قومی و مذهبی هستند.

وی گفت: با بیان اینکه امروز استان گلستان با وجود فشارهای اقتصادی و تحریم ها و در عین خشکسالی بی سابقه ای که در ۳۰ سال گذشته نظیر نداشته، توانسته است رشد و پیشرفت خود را به صورت محسوس نمایان کند،واز ابتدای دولت چند هدف گذاری بزرگ کردیم که امروز به بخشی از آن اهداف رسیده و به بسیاری نیز نزدیک شده ایم.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: با تاکید بر اینکه امروز استان گلستان از شاخص رشد منفی ۵/۸ درصدی به شاخص رشد ۳ درصدی رسیده است،واین یعنی هدف گذاری رشد ۸ درصدی ما در استان گلستان محقق شده و ان شاءالله تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از هدف گذاری های ما برای رساندن سرانه درآمد مردم استان به میانگین کشوری، جذب سرمایه گذاری بالغ بر ۲۲۴ هزار میلیارد تومانی بود و گفت: امروز با خوشحالی می گوئیم که با پروژه های دهه فجر امسال به سرمایه گذاری بالغ بر ۱۶۲ هزار میلیارد رسیده ایم و یقین داریم با کمک مردم و بخش خصوصی به این هدف گذاری نیز خواهیم رسید.

زنگانه افزود: از اجرای طرح های بزرگ اقتصادی و اشتغالزایی برای مردم شهرستان گنبدکاووس خبر داد که مردم این شهرستان شایسته بهترین ها هستند و به همین منظور امروز کلنگ یک پروژه بزرگ ملی در گنبدکاووس با ظرفیت اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم بیش از ۴ هزار نفر را بر زمین زدیم که امیدواریم با سرعت بالایی به سمت اجرا و بهره برداری برسد.

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا