اجتماعیاخبار

رعایت پروتکل ها در گلستان به پایین ترین حد خود رسیده است

 استاندار گلستان گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی در شهرهای مختلف گلستان از میانگین کشوری پایین تر است.

به گزارش مردم گلستان به نقل از مهر، هادی حق شناس بعدازظهر شنبه در جلسه استانی مقابله و پیشگیری از كرونا اظهارکرد: از وجود مشکلات اصناف در شرایط تعطیلی کسب و کارها مطلع هستیم اما این امر تابع تصمیمات ستاد ملی بوده و نمی‌توان متمایز رفتار کرد.

استاندار گلستان اضافه کرد: کارگروهی متشکل از نمایندگان اصناف، دادستانی، استانداری و دیگر نهادهای مرتبط تشکیل شده و در خصوص مشکلات بیمه، امهال تسهیلات بانکی، فیش‌های آب، برق و غیره اصناف تصمیم گیری می‌کند.

وی افزود: گلستان هم اکنون جزو استان‌های پرخطر اعلام شده و پیش بینی می‌شود که شیب بیماری در هفته‌های آتی صعودی باشد.

حق شناس بیان کرد: تعداد بستری‌های حال حاضر گلستان ۴۰ درصد بستری‌های اسفندماه ۹۸ بوده و تعداد مرگ و میرها هم نسبت به پیک اول کاهش چشمگیری یافته است.

طبق گفته وی در هفته گذشته ۲۶ نفر با تست مثبت كرونا در استان فوت کردند.

استاندار گلستان با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای مختلف گلستان از میانگین کشوری پایین‌تر است، اظهارکرد: سوپرمارکت‌ها و نانوایی‌ها جزو مشاغلی هستند که کمترین پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند.

وی همچنین در مورد شب‌های قدر هم گفت: برنامه احیای لیالی قدر در شهرهای قرمز و نارنجی، به مدت دو ساعت و در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز خواهد بود و در شهرهای نارنجی و زرد هم باید پروتکل‌های رعایت شود.

حق شناس همچنین با اشاره به ۲۰۰ مرکز خرید گندم و کلزا در استان بیان کرد: طبق مصوبه استانی واکسیناسیون کارکنان این واحدها در اولویت قرار خواهد داشت.

وی اضافه کرد: ویروس هندی در دنیا گسترده شده که هم از نظر شدت و مرگ و میر چند برابر ویروس چینی و انگلیسی است.

هم اکنون شهرستان‌های مراوه تپه و گمیشان در شرایط زرد، آق قلا، رامیان، علی آبادکتول، بندرترکمن و کلاله در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا