اجتماعیاخبار

رها کردن ماسک‌های آلوده در معابر شهرها/شهرداری گرگان مخازن پسماند ویژه ماسک و دستمال نصب کرد

یکی از راه‌های انتقال آلودگی‌ها و بیماری‌ها از جمله کرونا رها کردن اقلام بهداشتی استفاده شده از جمله ماسک، دستکش، دستمال کاغذی و غیر در سطح شهر است و شهرداری گرگان برای سلامت شهروندان و پاکیزگی شهر اقدام به نصب مخازن ویژه کرده است.

به گزارش مردم مردم گلستان به نقل از خبرگزاری تسنیم ، این روزها بیش از هر چیز دیگری در سطح شهر این ماسک‌ها و دستمال‌های آلوده‌ هستند که خودنمایی می‌کنند و برخی شهروندان بدون هیچ ملاحظه‌ای آن را در خیابان‌ها و کوچه‌ها می‌اندازند بدون اینکه به عواقب فکر کنند. هرچند پاکبانان به صورت مستمر و بدون وقفه در حال پاکسازی و نظافت شهرها هستند اما تعداد اینگونه شهروندان کم نیست.

یکی از راه‌های انتقال آلودگی از جمله کرونا که طبق گزارشات سازمان بهداشت جهانی بر روی سطوح مختلف، تا مدت زمان خاصی زنده می‌ماند، همین اقلام بهداشتی است که برخی‌ها پس از استفاده آنها را در کوچه و خیابان رها می‌کنند و متأسفانه برخی از سرنشینان خودروها نیز علاوه بر زباله‌هایی که در خیابان‌ می‌اندازند، ماسک‌ها و دستمال‌های آلوده خود را هم از خودرو به داخل خیابان‌ها می‌اندازند و اگر شهروندی تذکری هم بدهد، توجهی نمی‌کنند.

شهرداری گرگان  مخازن پسماند ویژه اقلام بهداشتی از جمله ماسک، دستکش، دستمال و غیره را برای اینکه در هر جای شهر در دسترس شهروندان باشد و دیگر کسی ماسک و دستمال خود را در خیابان‌ها رها نکند، در نقاط مختلف شهر نصب کرده است.

گرگان یکی از سه شهرستان قرمز کرونایی در استان گلستان است که در حدود ۱۴ ماه گذشته بارها و برای چندماه متوالی شرایط قرمز و نارنجی را تجربه کرده است. این در حالی است که رفتار و نحوه مواجهه شهروندان با این بیماری مهم‌ترین در مهار و کنترل بیماری است.

آرش فولادیان، مدیر روابط عمومی شهرداری گرگان در این باره گفته است در راستای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا در سطح شهر، ستاد مبارزه با کرونای شهرداری گرگان، اقدام به نصب مخازن پسماند ماسک‌ها و دستمال آلوده در معابر سطح شهر کرد.

وی گفت: نصب این مخازن در راستای جلوگیری از رهاسازی تجهیزات حفاظت فردی استفاده شده توسط شهروندان (مانند ماسک، دستمال و دستکش) صورت گرفته و با توجه به امکان آلوده بودن اینگونه تجهیزات، اقدامات این چنینی می‌تواند کمک زیادی به حفظ سلامت شهروندان کند.

فولادیان افزود: با توجه به اینکه این مخازن پسماند در نقاط مختلف شهر نصب شده انتظار داریم شهروندان ضمن رعایت تمامی نکات بهداشتی از رها کردن ماسک و دستکش استفاده شده خود در معابر عمومی خودداری کرده و حتماً از کیسه زباله مناسب استفاده و پس از پر شدن درب کیسه را گره زده و در مخازن ایمن رها کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا