اجتماعیاخبار

روز ملی «نقد و گفتگو» به نام ادیب گلستانی درج شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: درج روز ملی نقد و گفتگو در تقویم رسمی کشور به منظور خدمت عامی و پژوهشی عبدالقاهر جرجانی، ادیب و نظریه پرداز گلستان در دستور کار است.

به گزارش مردم گلستان به نقل از خبرگزاری مهر، محمد رعیت ظهر جمعه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: از سوی نماینده گلستان در مجلس به شورای فرهنگ عمومی استان تاکید شده که روز ملی نقد و گفتگو به یاد ادیب و نظریه پرداز گلستانی در نظر گرفته شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ادامه داد: در این راستا نشست علمی و تخصصی ویژه ای با همکاری دانشگاه ها در نظر گرفتیم.

رعیت بیان کرد: سال آینده همایش علمی و پژوهشی عبدالقاهر جرجانی را خواهیم داشت.

وی یادآور شد: یکی از تاکیدات دولت حضور در بین مردم است و امروز هم به طبع سیاست های دولت محترم خدمت وزیر فرهنگ و ارشاد هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان متذکر شد: در سفر رئیس جمهور به استان ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار تصویب شد و بخشی از آن هم تخصیص یافته و این پروژه ها در دست پیگیری است.

وی اضافه کرد: گلستان ظرفیت بی شماری دارد و از این توانمندی ها برای ساختن آینده استفاده خواهیم کرد.

رعیت با بیان اینکه رسانه ها پرتلاش زبان گویا هستند و می‌توانند به توسعه بیش از پیش استان کمک کنند، افزود: یکی از برنامه های ویژه وزیر ارشاد در استان حضور در مراسم روز خبرنگار است و در این راستا برای نخستین بار تمرکززدایی کردیم و در گنبدکاووس و خارج از مرکز استان این مراسم برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

‫127 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا