اجتماعیاخبارویژه خبری

شنبه ها تعطیل شد/ تعطیلی تهرانی ها به شهرستان هم رسید

با مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی؛

به گزارش مردم گلستان، در نشست علنی صبح امروز مجلس یازدهم طرح تعطیلی تعطیلی شنبه ها برای کارکنان دولت با ۱۳۶ رای موافق، ۶۶ رای مخالف، ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۱۵ نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب رسید.

متن مصوبه کمیسیون اجتماعی که امروز در صحن علنی به اتفاق آرا تصوب شد : « تمامی دستگاه‌های اجرایی اعم از ستادی و استانی به استثنای واحدهای نظامی انتظامی و امنیتی و بخش عملیاتی واحدهای خدمت رسانی از قبیل بیمارستان ها مراکز بهداشتی درمانی مراکز بهزیستی بانک‌ها و اماکن ورزشی موظفند ساعات کار خود را در پنج روز هفته از روز یکشنبه تا پنجشنبه تنظیم نمایند. فهرست کامل بخش عملیاتی واحدهای خدمات رسانی موضوع این تبصره ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون توسط سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.»

پیش از تصیب این مصوبه، گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس مبنی بر تعطیلی جمعه و شنبه به عنوان تعطیلات پایان هفته در صحن علنی مطرح شد که با ۷۵ رأی موافق، ۱۳۲ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۷ نماینده حاضر در جلسه نمایندگان مخالفت کردند.

در ماده ۸۷ آمده است: ساعات کار کارمندان دستگاه‌های اجرایی ۴۰ ساعت در هفته است و ترتیب و تنظیم ساعات کار ادارات به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و تصویب هیأت وزیران تعیین می‌گردد. تغییر ساعت کار کارمندان با رعایت سقف مذکور و در چهارچوب دستورالعمل پیشنهادی سازمان اداری و استخدامی کشور ـ که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد ـ بر عهده ذی ربط می‌باشد. میزان ساعات تدریس معلمان و اعضای هیأت علمی از ساعات موظف در طرح‌های طبقه بندی مشاغل ذی ربط تعیین خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا