اجتماعیاخبارانتخابات

صیانت دادگستری استان گلستان از سلامت برگزاری انتخابات در استان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری نیز نمایندگان قضایی به صورت میدانی بر سلامت برگزاری انتخابات در استان نظارت می‌کنند.

به گزارش مردم گلستان، حیدر آسیابی عصر سه‌شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان گلستان اظهار کرد: با تخلفات و جرایم احتمالی، قاطعانه، فوری و خارج از نوبت برخورد می‌شود.

وی افزود: تاکنون در استان، کمترین تخلفات انتخاباتی اتفاق افتاده و جز در یک مورد که به تشکیل پرونده قضایی منجر شده، بیشتر با تذکر مرتفع شده است.

وی ادامه داد: با رویکرد پیشگرانه‌ای که توسط ضابطان و جامعه اطلاعاتی استان داشتیم در دور اول انتخابات ریاست جمهوری شاهد کمترین تخلف بودیم.

رئیس کل دادگستری گلستان‌ گفت: شعب ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی مانند مرحله اول در همه حوزه‌های قضایی استان فعال است و در روز برگزار انتخابات هم دادستان‌ها و قضات کشیک میدانی حضور دارند.

آسیابی بیان کرد: وظیفه ما فراهم کردن بستر امن و سلامت برای حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رای است و انشاالله روز جمعه ۱۵ تیر ماه مردم استان بار دیگر حماسه خلق خواهند کرد.

براساس اعلام ستاد انتخابات کشور از آنجا که هیچ کدام از نامزدها در انتخابات هشتم تیر ماه حد نصاب مطلق آرا را کسب نکردند انتخابات به دور دوم کشیده شد.

سیدعلی مهاجر رئیس ستاد انتخابات گلستان هم از مشارکت حدود ۲۴ هزار عامل اجرایی، نظارتی، بازرسی، امنیتی، انتظامی و قضایی در برگزاری مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در این استان خبر داد.

تعداد واجدین شرایط رأی دادن در استان گلستان یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۲۱۳ نفر بود که در انتخابات هشتم تیر ماه ۵۹۱ هزار و ۲۰۱ نفر گلستانی معادل ۴۱.۱۶ درصد در انتخابات شرکت کردند.

در مرحله نخست انتخابات چهاردهم در گلستان، مسعود پزشکیان ۲۷۵ هزار و ۳۶۶ رای، سعید جلیلی ۲۰۵ هزار و ۹۷۴ رای، محمدباقر قالیباف ۸۱ هزار و ۹۵ رای و مصطفی پورمحمدی پنج هزار و ۲۳ رای از مردم استان گرفتند.

دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، جمعه ۱۵ تیرماه برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا