اخبارورزش

لیگ برتر بسکتبال| چالش جدی شهرداری گرگان برای راهیابی به فینال؛ تقابل جذاب شاهین طبع و هاشمی

به گزارش مردم گلستان به نقل از مردم گلستان، رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور به مرحله نیمه نهایی رسید و تیم‌های شهرداری گرگان، شیمیدر قم، مهرام تهران و پالایش نفت آبادان از فردا (دوشنبه ۱۶ فروردین) رقابت برای راهیابی به فینال را آغاز می‌کنند.

شهرداری گرگان در مرحله گروهی این رقابت‌ها با ۱۴ برد از ۱۴ بازی به عنوان صدرنشین گروه الف راهی مرحله پلی آف شد، گرگانی‌ها در پلی آف اول مقابل آینده سازان تهران در هر دو دیدار پیروز شدند و در پلی آف دوم هم طی دو دیدار مس رفسنجان را از پیش رو برداشتند تا با کسب ۱۸ برد از ۱۸ دیدار به مرحله حساس نیمه نهایی برسند.

نماینده گرگان در مرحله نیمه نهایی که به صورت سه برد از پنج مسابقه در تالار بسکتبال آزادی تهران برگزار می‌شود مقابل شیمیدر قم قرار خواهد گرفت و تقابل مهران شاهین طبع (سرمربی شهرداری گرگان) و مصطفی هاشمی (سرمربی شیمیدر قم) در نوع خود بسیار جالب و دیدنی خواهد بود.

دیدار نخست دو تیم فردا (دوشنبه ۱۶ فروردین) راس ساعت ۱۸:۳۰ برگزار می‌شود و آغاز چنگ شهرداری و شیمیدر برای رسیدن به فینال این رقابت‌هاست، همچنین در دیگر رقابت مرحله نیمه نهایی تیم‌های مهرام تهران و پالایش نفت آبادان به مصاف هم خواهند رفت.

بسیاری از کارشناسان شهرداری گرگان را به عنوان اصلی‌ترین مدعی قهرمانی لیگ برتر بسکتبال می‌دانند، تیمی که فصل گذشته در پایان مرحله مقدماتی صدرنشین شد اما مسابقات به دلیل شیوع کرونا تعطیل و نیمه تمام ماند.

گرگانی‌ها پس از نمایش فوق العاده فصل گذشته و نایب قهرمانی در دو فصل قبل، اکنون فقط به مقام قهرمانی فکر می‌کنند و چیزی جز جام قهرمانی هواداران این تیم را راضی نخواهد کرد اما رقابت با شیمیدر مهم‌ترین چالش شهرداری گرگان تا بدین جای فصل است.

نوید رضایی فر، گارد ملی پوش تیم بسکتبال شهرداری گرگان در خصوص شانس قهرمانی این تیم گفت: همه می‌گویند ما قهرمان می‌شویم اما به نظر من اینطور نیست زیرا در مرحله نیمه نهایی بازی‌های سنگینی داریم و هر تیمی که تمرکز بیشتری داشته باشد پیروز خواهد شد.

اشکان جعفری دیگر بازیکن تیم بسکتبال شهرداری گرگان هم اظهار داشت: هدف ما قهرمانی است و بازیکنان خوب و باتجربه‌ای داریم و تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف به کار خواهیم بست.

اکنون شهرداری گرگان با تکیه بر مربی باتجربه خود مهران شاهین طبع که هدایت تیم ملی بسکتبال را هم بر عهده دارد، دو بازیکن خارجی و تاثیرگذاری پری پتی و آلاده آمینو که در دیدار مقابل مس رفسنجان نمایش خوبی داشتند و آماده نشان دادند، محمد جمشیدی، نوید رضایی فر روزبه ارغوان و سینا واحدی که تلفیقی از بازیکنان باتجربه با جوان هستند، می‌خواهد به انتظار دیرینه هواداران بسکتبال گرگان برای رفتن روی سکوی قهرمانی پایان دهند.

البته گرگانی‌ها در صورت گذر از این خوان سخت قطع به یقین کار سخت‌تری در دیدار فینال مقابل برنده رقابت مهرام تهران و پالایش نفت آبادان خواهند داشت و ممکن است توقعات از شهرداری گرگان برای کسب مقام قهرمانی و غرور بازیکنان تمام آرزوهای هواداران گرگانی را بر باد دهد، در غیر این صورت و بدون توجه به حواشی و انتظاری که از این تیم می‌رود می‌توان از جام قهرمانی در قلعه عقاب‌ها رونمایی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا