اجتماعیاخبار

مشکلات اصحاب رسانه به ایستگاه آخر رسید/ حل مشکلات خبرنگاران در سال ۱۴۰۲

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در دوره جدید در پرتو همدلی دولت و مجلس شورای اسلامی قطار مشکلات خبرنگاران به ایستگاه آخر رسیده است.

غلامرضا منتظری شامگاه جمعه ۲۸ در آیین گرامیداشت روز خبرنگار که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگار رسالت نبوی برعهده دارد و می تواند هادی و هدایتگر و مبشر و بشارت دهنده باشد.

وی با بیان اینکه خبرنگار اهل انصاف و رکن دهنده است، افزود: خبرنگاران علم و دانش را اعتلاء می دهند و به بینش ها عمق می بخشند، آنان امکان ارتباط دولت و ملت را تسهیل می کنند و هر وقت حادثه ای غم انگیز رخ می دهد در زمره نخستین کسانی قرار می گیرند که اشک غم و اندوه از چشمانشان بر سیمای آنها می ریزد و هر زمانی که اتفاق خوبی رخ می دهد لبخند شادمانی بر چهره آنها نقش می بندد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خبرنگاران تصویر روشنی از ایثار، فداکاری، عزت و جوانمردی را به جامعه ارائه می دهند و این شاخصه ها در زندگی شهید صارمی نمایان بود، تصریح کرد: خبرنگاران دو گزینه نقد یا تخریب را پیش روی دارند که هر دو گزینه نیازمند به گزینی است.

منتظری با تأکید بر اینکه نقد می تواند سازنده باشد و به دولت و ملت اعتلا بخشد، خاطرنشان کرد: تخریب زمینه سقوط و انحطاط را فراهم می کند، همچنین گزینه عزت و منافع ملی  و منافع حزبی گروهی و سیاسی دو گزینه دیگر پیش روی خبرنگاران است که به طور قطع باید منافع ملی بر هر چیز دیگری ارجح باشد.

وی با اشاره به اینکه هر ساله در روز خبرنگار قطار مشکلات از پیش چشم دولت و مجلس شورای اشلامی رژه می روند، تأکید کرد: تکرار این مشکلات به مصلحت نیست، در دوره جدید در پرتو همدلی دولت و مجلس شورای اسلامی قطار مشکلات خبرنگاران به ایستگاه آخر رسیده واز سال ۱۴۰۲ شاهد تکرار مشکلات جامعه فرهیخته خبرنگاران نخواهید بود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تدوین لایحه جامع رسانه و خبرنگاری در مجلس شورای اسلامی خبر داد و متذکر شد: مشکلات پیشین به یکباره برطرف نخواهد شد اما با عزم جزم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آینده خوبی پیش روی اصحاب رسانه است

منتظری تأکید کرد: مجلس شورای اسلامی برای نخستین بار طرح حمایت از صنایع خلاق فرهنگی را در دستور کار قرار داده و رسانه خود یک صنعت خلاق فرهنگی است و در این طرح مورد حمایت قرار می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا