اجتماعیاقتصاد

ممنوعیت خروج تخم مرغ از گلستان و چند خبر کوتاه

ممنوعیت خروج تخم مرغ از استان، کشف محموله چوب قاچاق در بندرترکمن، واژگونی تریلی حامل بنزین در مراوه‌تپه و صدور پروانه استاندارد برای زعفران وامنان از جمله اخبار کوتاه روز چهارشنبه گلستان است.

هادی حق‌شناس استاندار گلستان با اشاره تولید روزانه ۱۲۰ تن تخم مرغ معادل سه برابر مصرف استان و مشکل نظارت بر توزیع این محصول دستور داد تا زمان متعادل شدن قیمت، خروج تخم مرغ بدون مجوز دامپزشکی از استان ممنوع شود.

**

سرهنگ محمدعلی کریمی، فرمانده انتظامی بندرترکمن از کشف ۴۳ تن چوب جنگلی قاچاق به ارزش ۸۵۰ میلیون ریال خبر داد.

**

فرماندار مراوه‌تپه با اشاره به واژگونی تریلی حامل ۳۲ هزار لیتر بنزین در جاده کلاله – مراوه‌تپه گفت: با تلاش ۱۱ ساعته ۱۷ تیم آتش نشانی، هلال احمر، راهداری، شرکت نفت، پلیس راه و نیروی انتظامی عملیات رفع خطر با موفقیت انجام شد.

امانگلدی ضمیر افزود: حدود ۱۲ هزار لیتر بنزین از محل حادثه تخلیه و با تانکر جابجا شد و بقیه سوخت ها به هدر رفت.

**

محمد رضا کیوانفر عکاس گلستانی با مجموعه عکس “جایی که من مُردم” در دوران کرونا و با موضوع خلوت انسان و رجوع به خود برنده بخش پولاروید جشنواره عکس لیتوانی شد.

**

سرپرست طرح‌ آبرسانی شرکت آب منطقه ای گلستان از افتتاح مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی گرمابدشت گرگان در بهار سال آینده خبر داد.

**

رییس اداره اوقاف و امور خیریه علی آبادکتول از ثبت وقف جدید به ارزش پنج میلیارد ریال به مساحت ۱۱۸ متر مربع به نیت برگزاری مراسمات فرهنگی و قرآنی در این شهرستان خبر داد.

**

هنرمندان گلستانی با نمایش “آدی و بودی” به نویسندگی رعنا زیادلو و رضا وحیدی‌فرد و کارگردانی فاطمه برومند و رعنا زیادلو از گرگان در بخش کودکان هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران انتخاب شدند.

**

نورمحمد کوچکی مدیر تعاون روستایی گلستان گفت که سازمان استاندارد برای تعاونی زعفران کاران روستای وامنان در شهرستان آزادشهر که دارای مجوز تولید و بسته بندی محصول است پروانه استاندارد صادر کرد.

**

دبیر نخستین جشنواره ملی داستانک قرآن و عترت مستقر در گرگان گفت که ۲۰۰ داستان نویس از ۲۷ استان ۴۴۹ آثر خود را برای شرکت در این جشنواره به دبیرخانه ارسال کردند.

سید مهدی جلیلی بیان کرد: این آثار در بخش عمومی با موضوع مفاهیم و مضامین قرآن و حدیث با رویکرد وحدت اسلامی و داستان های قرآنی و عترتی با رویکرد وحدت اسلامی و بخش ویژه با موضوع وحدت امت اسلامی از منظر قرآن کریم و دیدگاه پیامبر اعظم (ص) ارسال شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا