اخبارفرهنگی

صدور و تمدید ۶۵۹ مجوز در حوزه صنایع‌ دستی گلستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از صدور و تمدید 659 فقره مجوز در حوزه صنایع‌دستی در سه‌ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به‌گزارش مردم گلستان، محمدجواد ساوری گفت: با توجه به اهمیت حوزه صنایع‌دستی در حمایت از کالای ایرانی و بحث اشتغال‌زایی آن و پیگیری‌های انجام‌شده توسط کارشناسان صنایع‌دستی، از ابتدای فروردین‌ماه تا پایان خردادماه سال جاری تعداد ۵۰۳ پروانه تولید انفرادی، هفت پروانه تولید کارگاهی و ۱۴۹ کارت شناسایی توسط این معاونت صادر و یا تمدید شده است.

وی گفت: این تعداد مجوز برای متقاضیانی که دارای تخصص، تجربه و آشنایی به فرآیند تولید و توانایی ساخت محصول دریکی از رشته‌های صنایع‌دستی بوده‌اند، صادر و تمدید شده است.

وی در زمینه نحوه فعالیت‌های کارگاهی و انفرادی بیان کرد: پروانه تولید انفرادی برای هنرمندانی است که برای خود اشتغال خانگی ایجاد کرده و در کارگاه‌های فعال خانگی خود محصولات صنایع‌دستی تولید و از طریق بازاریابی، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌ها به فروش می‌رسانند.

ساوری گفت: همچنین پروانه تولید کارگاهی اختصاص به آن دسته از هنرمندانی دارد که در کارگاه خود حداقل یک نفر را مشغول به فعالیت کرده و محصولات صنایع‌دستی را به‌صورت عمده تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا