اجتماعیاخبار

نوبت‌گیری اینترنتی برای اهدای خون در ایام محرم

مدیرکل پایگاه انتقال خون گلستان گفت: برای جلوگیری از تجمع اهداکنندگان خون و برای این که اهدا مختص چند روز خاص نباشد، اهداکنندگان باید به صورت اینترنتی ثبت نام کنند.

به گزارش مردم گلستان به نقل از خبرگزاری مهر، سیدصادق بنی عقیل شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: همه ساله تعداد زیادی از اهداکنندگان خون در روزهای عاشورا و تاسوعا به مراکز ما مراجعه می‌کنند، اما امسال با توجه به شیوع کرونااز آن‌ها درخواست شده تا ادای این کار خداپسندانه را به روزهایی خاص موکول نکنند.

مدیرکل انتقال خون گلستان با اشاره به اینکه ثبت نام اهدای خون در ماه محرم اینترنتی شده است، بیان کرد: افراد می توانند به سایت انتقال خون مراجعه و نام نویسی کنند تا یک روز خاص برای حضور آنها مشخص شود.

بنی عقیل اهداف این طرح را جلوگیری از تجمع جمعیت عنوان کرد و گفت: با این روش همچنین اهدای خون فقط در مناسبت‌های مذهبی خاص انجام نمی‌شود.

وی توضیح داد: زمانی که میزان اهدای خون در روزهای خاص مانند عاشورا و تاسوعا افزایش یابد به دلیل اینکه فرآورده های خونی عمر مشخصی دارند، ممکن است بخش زیادی از خون‌های اهدایی از بین می‌رود که البته با نام نویسی اینترنتی، اهدای خون نظم و ماندگاری می یابد.

مدیرکل انتقال خون استان گلستان تأکید کرد: در مراکز انتقال خون همه شیوه نامه های بهداشتی رعایت شده و مراجعه کنندگان هم غربالگری شده و ملزم به استفاده از ماسک هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا