اجتماعیاخبار

آغاز تلاش ها برای کمک به آزادی یکصد زندانی مالی

رئیس کل دادگستری گلستان از  آغاز تلاش ها برای کمک به آزادی یکصد زندانی مالی در استان خبر داد.

به گزارش مردم گلستان حیدر آسیابی در جلسه ستاد صبر استان این خبر را اعلام کرد و گفت: در حاضر یکصد محکوم مالی با بدهی کمتر از ۲۰ میلیون تومان به علت ناتوانی در پرداخت بدهی خود در زندانهای استان هستند که در قالب پویش بخشایش فاطمی تلاش برای آزادی آنها آغاز شده است.

آسیابی افزود: برای آزادی این افراد در مجموع ۲ میلیارد تومان نیاز است که امیدواریم با کمک خیران و گذشت شاکیان این افراد به زودی آزاد شوند.

رئیس کل دادگستری گلستان به راه اندازی هئیت های صلح به منظور دسترسی راحت تر مردم به خدمات قضایی هم اشاره کرد و گفت: تاکنون ۶۰ هیئت صلح در مناطقی که دسترسی مردم به محاکم قضایی سخت تر است، فعال شده است و تا پایان سال ۱۰ هیئت دیگر هم راه اندازی می شود.

حیدر آسیابی افزود: با تلاش ها و همت اعضای شورای حل اختلاف استان و صلح یاران میانگین صلح و سازش پرونده ها در گلستان ۴۶ درصد است که ۴ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

آسیابی افزود: در قالب پویش هایی هم که از ابتدای امسال در استان برگزار شد تاکنون ۱۱ فقره سازش در پرونده های قصاص با اعلام رضایت اولیای دم و تلاشی که صلح یاران داشتند، صورت گرفت.

وی گفت: در نیمی از این‌پرونده ها، اولیای دم از اهل سنت استان هستند که در قالب پویش هایی که حول محور اهل بیت شکل می گیرد، رضایت می دهند.

وی تاکید کرد: در قالب ستاد صبر فقط در پرونده های مددجویانی پادرمیانی می کنیم که جرایم خشن مرتکب نشده باشند و قصد قبلی هم برای ارتکاب جرم نداشته اند.

وی ،  کسب رتبه اول در بخش فرهنگ و رسانه و کسب رتبه دوم مدل تعالی را از دیگر موفقیت های شوراهای حل اختلاف استان عنوان کرد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا