اجتماعیاخبار

پرونده معین شریفی همچنان باز است

 رئیس پلیس آگاهی استان گلستان با بیان اینکه از نظر ما «معین شریفی» به قتل رسیده است، گفت: این پرونده همچنان باز و در حال پیگیری است.

مجتبی مروتی امروز (یکشنبه ۲۷ تیرماه) در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده معین شریفی، اظهار کرد: در رابطه با پرونده قتل معین شریفی مظنونینی داریم و به دنبال این هستیم تا دلایلی به دست آوریم تا نسبت به دستگیری آنها اقدام کنیم.

وی افزود: این پرونده باز است و تحقیقات پلیس همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان با اشاره به اینکه جنایی بودن این موضوع کاملاً اثبات شده است، خاطرنشان کرد: از مردم درخواست داریم اگر اطلاعاتی در این رابطه دارند، در اختیار پلیس قرار دهند.

مروتی گفت: متأسفانه عدم استفاده از دوربین‌های نظارتی در برخی تفرجگاه‌ها و نقاط گردشگر پذیر، اقدامات پلیسی در چنین حوادثی را با مشکل روبه‌رو می‌کند. امیدواریم فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها نسبت به نصب دوربین در این محل‌ها اقدام کنند.

ارتباطی بین گمشدن پیرمرد ۸۶ ساله در علی‌آبادکتول با این پرونده وجود ندارد

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ ارتباطی بین گمشدن پیرمرد ۸۶ ساله در علی‌آبادکتول با این پرونده وجود ندارد و این اتفاقات سریالی نیست، گفت: این پیرمرد که به همراه خانواده خود از شهر شوش استان خوزستان به گلستان سفر کرده بود، هنگام ناهار خوردن سایر اعضای خانواده در جنگل‌های علی‌آبادکتول کتول، گم می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان بیان کرد: در مدت سه هفته تمام کوه‌ها و جنگل‌های اطراف توسط نیروهای هلال‌احمر، کوهنوردان، پلیس و نیروهای مردمی جستجو شد اما چیزی یافت نشد و تقریباً برای ما محرز شده که هیچ اثری از او در جنگل نیست.

مروتی تأکید کرد: هیچ انگیزه جنایی علیه این فرد وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه حدود یک ماه از زمان گمشدن پیرمرد می‌گذرد، گفت: طی این مدت در استان کشف هیچ جسدی که با این پیرمرد مطابقت داشته باشد، گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه تصاویر این پیرمرد در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: سه روز قبل فردی از شهر رشت با خانواده تماس گرفت که پیرمردی با این مشخصات را در این شهر دیده و به او غذا داده است. خانواده فرد گمشده به رشت مراجعه کرده تا موضوع را بررسی کنند. با این خبر ظن ما این است که فرد دچار فراموشی شده و با ماشین‌های عبوری خود را به رشت رسانده باشد. این موضوع در حال بررسی است.

به گزارش مردم گلستان به نقل از مردم گلستان، معین شریفی ۳۶ ساله غروب ۲۵ شهریورماه سال ۹۹ به قصد پیاده‌روی به مناطق بالادست پارک جنگلی کردکوی رفت و بعد از آن به خانه بازنگشت. تلاش کوهنوردان، نجاتگران هلال‌احمر و مردم محلی برای یافتن او بی‌نتیجه ماند تا اینکه چهار ماه بعد تعدادی از کوهنوردان در مسیر پیاده‌روی خود در جنگل کردکوی، لباس و تلفن همراهی را پیدا کردند و به پلیس تحویل دادند و در نهایت بعد از آن در همان منطقه بقایای یک جسد کشف شد. با انجام نمونه‌برداری DNA مشخص شد که بقایای این جسد متعلق به معین شریفی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا