اجتماعیاخبار

پس از هشت سال وقفه، آغاز ثبت نام عمره مفرده از چهارشنبه در گلستان

میر قاسم پور مدیر حج و زیارت گلستان از آغاز ثبت نام زائران عمره مفرده از فردا چهارشنبه ۲۲ آذر خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری مردم گلستان، میرقاسم پور با اشاره به بهبود روابط ایران و عربستان و ایجاد زیرساخت ناوگان حمل و نقل، تغذیه در مدینه و مکه و انتقال ارز به کشور عربستان افزود: برابر برنامه ریزی صورت گرفته ۷۰۰هزار نفر تا نهم اسفند ماه به سرزمین وحی اعزام می شوند و در صورت افزایش مدت عملیات تا پایان ماه شوال این عدد تا بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیز افزایش خواهد یافت و سهم استان گلستان در ظرفیت فعلی ایجاد شده ۸ کاروان به ظرفیت ۸۷۵ نفر می‌باشد.

وی بیان کرد: اولویت‌هایی که برای تکمیل ظرفیت‌های پیش‌بینی شده تعیین گردیده تا اولویت ۱۵۰ می‌باشد که در صورت عدم مراجعه متقاضیان تا اولویت یاد شده تا ۴۸ ساعت، بصورت پلکانی از اولویت‌های بعدی تا سقف ظرفیت خالی هر استان به صورت مجزا دعوت خواهد شد.

مدیر حج و زیارت گلستان گفت: سامانه فاخر ( عمره) به آدرس: omreh.haj.ir از روز چهارشنبه ۲۹ آذر ماه جهت ورود زائرین و گروه بندی آنها فعال خواهد شد و از روز پنجشنبه ۳۰ آذر ماه ثبت نام و انتخاب کاروان انجام امکان‌پذیر خواهد بود و زائرین می توانند برای رزرو و ثبت‌نام به یکی از دفاتر مجاز خدمات زیارتی استان مراجعه کنند.

میر قاسم پور افزود : زائرین عزیز که قصد تشرف دارند، گذرنامه آنها حداقل ۷ ماه از تاریخ پرواز باید دارای اعتبار باشد. از جمله اقداماتی که باید زائرین قبل از سفر انجام دهند، انجام واکسن مننژیت می‌باشد ، چنانچه در سه سال گذشته جهت تزریق واکسن مننژیت اقدام کردند، نیاز به زدن واکسن مجدد ندارند .

وی خاطرنشان کرد : مدت اقامت زائرین طبق سنوات گذشته ۱۰ روز می باشد، که ۵ روز در مدینه منوره و ۵ روز در مکه مکرمه است و مبلغ هزینه سفر متناسب با گروه قیمتی حدوداً ۴۱ الی ۴۵ میلیون تومان خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا