اجتماعیاخبارحوادثویژه خبری

یسنا پیدا شد

پس از ۵ روز تجسس؛

یسنا دختر ۴ ساله اهل روستای تمرقره قوزی شهرستان کلاله، یسنا در پنجمین روز تجسس، صحیح و سالم در فاصله یک کیلومتری از محل مفقودی پیدا شد.

به گزارش مردم گلستان، یسنا دختر خردسال ترکمن صحرا که بهمراه مادر که برای کار به زمین نخود فرنگی رفته و مشغول بازی بود، روز یکشنبه در حالی مفقود می شود که از همان ساعات اولیه با حضور تیم های تجسس از مردمی و هلال احمر آغاز می شود.

در روزهای ابتدایی گروه ها و اکیپ های امدادی هلال احمر، نیروی های انتظامی در کنار مردم و سمن های جستجو را در منطقه مفقودی و نقاط دور دست حتی مناطق کوهستانی ادامه دادند که ماحصل این جستجو ها پیدا کردن رد پای یسنا حواله محل مفقودی بود.

با گسترده تر شدن به این موضوع توسط اصحاب رسانه های محلی، این خبر تبدیل به ترند و خبر اول رسانه های ملی و بین‌المللی شد.

با ورود هلی کوپتر و سگ های زنده باب هلال احمر به منطقه و پاراگلایدر سواران و هلی شات ها عملیات جدی تر شد اما باز هم خبری از یسنا نشد.

با مایوس شدن اکیپ های اعزامی در پیدا کردن دختر صحرا، اولین جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان در روستای تمرقره قوزی برگزار و ۵ اطلاعیه صادر شد.

در این اطلاعیه ها که با محورهای اطلاع رسانی از نحوه و جزییات صحنه، پیرامون سوء استفاده های مالی، سوء استفاده رمال ها و اطلاع رسانی هدفمند رسانه های گروهی مجموعا ۵ اطلاعیه صادر شد.

نکته حایز اهمیت در این واقعه ابراز همدردی تمام مردم ایران و حضور شهروندان بویژه افراد دارای تخصص در عملیات جستجو بود، به گونه ای که موج رسانه ای ایجاد شده صاحب تیدا بهترین سگ زنده یاب ایران که در واقعه پلاسکو نقش بسزایی در کمک به تیم‌ها داشت را هم در روز سوم عملیات به منطقه کشاند.

تیدا در روز اول جستجو دچار مصدومیت و عازم مراکز درمانی شد که مشخص بود ضربه سطحی بوده.

بنا به گفته صاحب تیدا، پس از آغاز تجسس توسط این سگ، بوی این دختربچه در یک نقطه قطع شده که این نشان از دزدیده شدن این کودک دارد.

در روز آخر عملیات خلبان کایت پرنده در دومین پرواز خود متوجه دختربچه در فاصله یک کیلومتری حادثه می شود که در نهایت دختربچه صحیح و سالم پیدا و تحویل خانواده می شود.

در ادامه یسنا برای بررسی سلامت به مراکز درمانی اعزام که پس از تایید صحت و سلامتی جسمی، یسنا بهمراه خانواده راهی منزل می شود.

در حین این ۵ روز جستجو افراد و شخصیت های مختلفی از اقصی نقاط جهان شامل بازیگران، فوتبالیست ها، شاخ های مجازی و … در اینستاگرام ابراز همدردی دردی کردند.

دادستان کلاله نیز در پایان جستجو اعلام کرد، تعدادی از مضنونین توسط بازپرس احظار و دستگیر شدند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا