اخبارسیاسی

۱۶۳ زن برای انتخابات شورای اسلامی روستا در گلستان ثبت نام کردند

دبیر ستاد انتخابات گلستان با اشاره به نام‌نویسی ۲ هزار و ۶۷۲ نفر برای حضور در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستاهای گلستان گفت که ۱۶۳ نفر از این داوطلبان زن هستند.

به گزارش پایگاه خبری مردم گلستان، سیدمحسن کاظمی اظهار داشت :مجموع ثبت نام شدگان طی چهار روز در استان گلستان به ۲ هزار و ۶۷۲ نفر رسیده که ۲ هزار و ۵۰۹ نفر آنان مرد هستند.

در چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا در استان گلستان، ثبت نام ۷۸۸ نفر نهایی شد که از این تعداد، ۷۳۴ نفر مرد و ۵۴ نفر زن هستند.

کاظمی افزود: ۴۸۵ نفر با مراجعه به بخشداری، ۳۹ نفر از طریق اپلیکیشن موبایل، ۶۸ نفر از طریق کامپیوتر شخصی و ۱۹۶ نفر از طریق دفاتر پیشخوان دولت ثبت نام کردند.

دبیر ستاد انتخابات گلستان با توجه به روند صعودی شیوع ویروس کرونا در استان به داوطلبان توصیه کرد ثبت نام خود را بصورت غیر حضوری انجام دهند.

استان گلستان براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۱۹ نفر جمعیت دارد که در انتخابات گذشته میزان مشارکت آنها ۵۸ درصد بود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رییس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه امسال برگزار می‌شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا