اجتماعیاخبار

۲۲۲ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد طی هفته دولت افتتاح می شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان گفت: ۲۵۴ طرح اشتغالزا با اعتبار ۳۱۵ میلیارد تومان در هفته دولت در گلستان افتتاح و کلنگ زنی شده و ۲۲۲ واحد مسکونی مددجویان هم افتتاح خواهد شد.

به گزارش مردم گلستان ، عیسی بابایی ظهر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: ۸۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد گلستان بوده که ۵۰ درصد از این افراد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.

وی بیان کرد: ۱۲ هزار فرصت شغلی باید در سال جاری توسط کمیته امداد در استان ایجاد شود که تاکنون هزار و ۴۵۰ شغل ایجاد شده است.

بابایی گفت: چهار زنجیره و طرح تولید را شامل نوغانداری، پرورش زنبور عسل، گیاهان دارویی و کارگاه پنل های خورشیدی را در استان دنبال می کنیم.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد اولین زنجیره تولید نوغانداری، ۵۰ هکتار توتستان و ۴.۵ هکتار قلمستان توت ایجاد شد.

مدیرکل کمیته امداد گلستان اضافه کرد: مقرر شده امسال هزار کارگاه خورشیدی پنج کیلوواتی برای خانواده های تحت پوشش ایجاد شود که علاوه بر درآمدزایی خانواده ها، برق استان را هم تامین خواهد کرر.

طبق گفته وی ۱۵۰ پنل خورشیدی طی هفته دولت در استان افتتاح می شود.

بابایی بیان کرد: ۲۵۴ طرح با اعتبار ۳۱۵ میلیارد تومان در هفته دولت در حوزه اشتغال خواهیم داشت و ۲۲۲ واحد مسکونی مددجویان هم افتتاح خواهد شد.

طبق گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان این واحدها از ۱۰۰ میلیون تومان بلاعوض، ۱۰ تن سیمان رایگان و ۱۰۰ میلیون تسهیلات ارزان قیمت برخوردار شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا