اجتماعیاخبار

۴۰۰ میلیارد تومان برای لایروبی کانال‌های آبرسان به خلیج گرگان تصویب شد

به گزارش مردم گلستان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، طرح طبیعت گردی آشوراده در  ۲۲ هکتار از مساحت این جزیره در ستاد ملی تالاب‌ها به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و با همراهی عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصویب شد.

براساس این گزارش،  جلسه ستاد ملی تالاب‌ها امروز ( دوشنبه) برگزار شد و در این جلسه ضمن تصویب طرح طبیعت گردی جزیره آشوراده  پیشنهاد وزارت نیرو برای تعیین حد بستر و حریم دریا در نوار ساحلی استان گلستان به دلیل مخالفت استانداری گلستان و وزارت کشور به تصویب نرسید و موکول به اخذ نظر استانداران ساحلی شد.

در این جلسه که با حضور غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان و نماینده استان برگزار شد، لایروبی کانال‌های آشوراده و چاپاقلی و خزینی با اولویت کانال آشوراده با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات مدیریت بحران مواد ۱۰ و ۱۲ به تصویب رسید

همچنین مقرر و تاکید شد سازمان بنادر از منابع داخلی خود همراهی لازم را داشته باشد تا عملیات اجرایی آن در دولت دوازدهم بصورت جدی آغاز شود.

به گزارش مردم گلستان به نقل از تسنیم، این در حالی است که  اوایل تابستان سال گذشته نیز در جلسه ستاد ملی تالاب‌ها به ریاست جهانگیری ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای نجات خلیج گرگان مصوب شده بود اما هنوز یک ریال آن هم اختصاص داده نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا