اجتماعیاخبار

افزایش ۴.۶ درصدی نرخ فرزندآوری و کاهش نرخ ازدواج در گلستان

مدیرکل ثبت احوال گلستان از افزایش ۴.۶ درصدی نرخ فرزندآوری و کاهش نرخ ازدواج در استان خبرداد.

به گزارش مردم گلستان، حمیدرضا مطیع در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارکرد: امسال تاکنون ۲۳ هزار و ۱۲۱ واقعه ولادت در استان ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴٫۶ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در این مدت هفت هزار و ۵۳۰ واقعه فوت در گلستان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۲.۶ درصد بیشتر شده است.

مطیع عنوان کرد که تا پایان پاییز ۱۱ هزار و ۲۷۹ واقعه ازدواج در گلستان ثبت شده که این واقعه در استان ۴.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی گفت: با اشاره به اینکه در صدور کارت هوشمند ملی ممکن است کمی تأخیر وجود داشته باشد اما همه تلاش ما برای انجام این خدمت در کوتاه‌ترین زمان است، واجدین شرایط کارت هوشمند ملی افراد بالای ۱۵ سال هستند و تعداد افراد واجد شرایط دریافت این خدمت در استان، یک میلیون و ۴۹۴ هزار و ۵۷۹ نفر است.

مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت: مراوه تپه بیشترین آمار تولد را به خود اختصاص داد، با نرخ رشد ۱۸.۷ درصد توانست بیشترین آمار تولد در استان گلستان را به خود اختصاص دهد.

مطیع خاطر نشان کرد: شهرستان بندرگز کمترین میزان تولد در استان گلستان را به خود اختصاص داده است، با منفی ۶.۵ درصد کمترین نرخ رشد تولد را در گلستان به خود اختصاص داده است اما درمجموع گلستان در زمینه تولد با رشد ۴.۶ درصدی روند صعودی داشته است.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا