اخباراقتصاد

۶ هزار جوان گلستانی در انتظار پرداخت تسهیلات ازدواج

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان گلستان با اشاره معرفی بیش از ۲۴ هزار پرونده به بانکها برای پرداخت تسهیلات ازدواج، گفت: در حال حاضر بیش از ۶ هزار نفر در نوبت و انتظار دریافت تسهیلات ازدواج هستند.

فیروز یازرلو در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه با اشاره به اینکه با حضور تیم جدید مدیریتی در استانداری گلستان جهت گیری استان به سمت توسعه همه جانبه و متوازن متمایل شده است، اظهار کرد: نگاه توسعه محور که قدردان فرصت های به وجود آمده در استان باشد می تواند گامهای بلندی را برای رفع مشکلات استان بردارد.

وی با اشاره به اعطای بیش از ۳۰ هزار و ۴۰۱ فقره تسهیلات کشاورزی به متقاضیان در یک سال گذشته، افزود: میزان اعتبار ریالی این تسهیلات بالغ بر ۵۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است که در نوع خود کم نظیر است.

دبیر شورای هماهنگی بانک های استان گلستان با بیان اینکه در راستای کمک به واحدهای آسیب دیده در حوادث طبیعی و کرونا نیز ۱۹ هزار و ۱۵ فقره تسهیلات شامل امهال شدند، خاطرنشان کرد: این تسهیلات اعتباری بالغ بر ۹ هزار و ۵۸۹ میلیارد ریال را در بر می گرفت.

یازرلو تعدا تسهیلات اعطایی به خدمات صادرات و واردات را نیز ۵۲ هزار و ۴۹۳ فقره با اعتبار ۵۸ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریالی دانست و گفت: میزان تسهیلات خرد با ضامن به افراد ۴۰ هزار و ۹۰۱ فقره با اعتبار ۳۴ هزار و ۵۷۹ میلیارد ریال و تسهیلات خرد بدون ضامن به تعداد ۵ هزار و ۴۰۸ فقره با اعتباری معادل ۲ هزار و ۴۴ میلیارد ریال بوده است.

وی از پرداخت تسهیلات مسکن به یک هزار و ۳۰۳ پروژه در استان گلستان خبر داد و تصریح کرد: کل اعتبار اختصاص داده شده به این تسهیلات ۱۸ هزار و ۱۶۲ میلیارد ریال بوده که تاکنون ۴۵۵ پروژه به اتمام رسیده که حدود ۷ هزار و ۱۴۳ میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

دبیر شورای هماهنگی بانکهای استان گلستان با اشاره به اینکه ۲۴ هزار و ۸۴۰ پرونده وام ازدواج در سال جاری به بانکهای استان معرفی شده است، ادامه داد: این این تعداد، ۶ هزار و ۹۸ پرونده در انتظار دریافت وام بوده و تا پایان مردادماه ۱۰ هزار و ۶۵۵ پرونده نیز تسهیلات خود را دریافت کرده اند.

یازرلو با بیان اینکه در اعطای وام فرزندآوری نیز از میان ۱۶ هزار و ۲۷۴  پرونده معرفی شده، ۶ هزار و ۸۴۴ فقره در انتظار پرداخت هستند، اضافه کرد: تعداد ۵ هزار و ۷۱۸ وام فرزآندآوری را با اعتباری بالغ بر۲ هزار و ۳۳۴ میلیارد ریال خاتمه داده و مبالغ را به حساب متقاضیان وارد کرده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا